Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Weekendowe zapowiedzi sportowe
Czytaj całość
Zapowiedzi sportowe na najbliższy weekend


Klasa A
Kolejka 22 - 11 maja (sobota)
16.00 Czarni Nakło nad Notecią - Kamionka Kamień Krajeński
17.00 Zryw Wielki Lubień - Sparta Przysiersk
16.00 Gwiazda Bydgoszcz - Wisła Nowe
16.00 Victoria Koronowo - LKS Dąbrowa Chełmińska
17.00 Grom Więcbork - Tucholanka Hydrotor
16.00 KS Łochowo - Tor Laskowice Pomorskie
Kolejka 22 - 12 maja (niedziela)
Myśliwiec Gostycyn - BKS Bydgoszcz

Klasa B
Opel odbił się od drzewa
Czytaj całość
Na trasie Wielki Mędromierz – Łyskowo opel uderzył w drzewo, odbił się od niego i wpadł do rowu. Kierująca autem, 26-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Dzisiaj (09.05) po godzinie 5 rano dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Wielki Mędromierz – Łyskowo. Wysłani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca oplem, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w drzewo. Na...
Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej
Czytaj całość
10 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wiosenna edycja wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, bazą imprezy będzie Amfiteatr Leśny w Tucholi Rudzkim Moście.

Trasa wyprawy przebiegać będzie ścieżką rowerową Tuchola Rudzki Most – Świt – Rudzki Most. Osoby uprawiające nordic walking oraz piesi mogą pokonać skrócony odcinek: Rudzki Most – Piszczek – Rudzki Most.

„Celem wyprawy jest przede wszystkim promoc...
Higiena na 90%. Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała szkoły
Czytaj całość
Dziewięć na dziesięć szkół zapewnia uczniom właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną w 2012 r.

W porównaniu z rokiem 2011 z 84% do 90,2% wzrósł odsetek szkół zapewniających odpowiednie warunki higieniczne - papier toaletowy, mydło czy ręczniki w toaletach.

Mniej szkół (313 wobec 704 w ub.r.) nie zapewniło dostępu do ciepłej bieżącej wody we wszystkich sanitariatach dla uczniów. W 2012 roku przeprowadzono pod tym ką...
Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Czytaj całość
Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem ...
Sprawca kolizji pijany i bez uprawnień
Czytaj całość
Tucholscy policjanci do sądu przekażą materiały dotyczące 35-letniego mieszkańca Czerska. Mężczyzna kierując po pijanemu spowodował kolizję drogową. Jakby tego było mało 35-latek usiadł za kierownicą samochodu nie posiadając uprawnień do kierowania. Mężczyzna w sądzie usłyszy jeden zarzut z kodeksu karnego i dwa z kodeksu wykroczeń.  

W sobotę (04.05) policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na trasie Zwierzyniec – Okoniny Polskie. Na leśnej drodze kierujący daewoo tico stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 35-...
Sto lat Pana Franciszka - urodzinowy jubileusz mieszkańca Tucholi
Czytaj całość
100 lat skończył Pan Franciszek Landowski z Tucholi. Swoje urodziny świętował w gronie rodziny, przyjaciół i zaproszonych gości. Życzenia urodzinowe złożył szanownemu jubilatowi również Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Pan Franciszek urodził się 8 kwietnia 1913 roku w Będźmierowicach w gminie Czersk. Z wykształcenia jest nauczycielem, ukończył Seminarium Nauczycielskie w Tucholi. Odbył też kurs podchorążych rezerwy. W 1938 r., do czasu wybuchu II Wojny Światowej, pracował w szkole podstawowej w Budkach Ujściańskich, kolonii na Wo...
Cis Cekcyn w dołku!
Czytaj całość
Piłka nożna – klasa B

W ciągu tygodnia zespół Cisa Cekcyn przegrał dwa spotkania i oddalił się od czołówki, która walczy o jedno miejsce do awansu. Wysoka porażka w Wierzchucinie Królewskim 0:8 i przegrana 2:3 w Tucholi z TKP potwierdza dużo słabszą dyspozycję piłkarzy z Cekcyna.

Na czoło grupy wysunął się właśnie zespół Łokietka. Tą samą ilość punktów ma Rawys Raciąż, ale uległ Łokietkowi w rundzie jesiennej 2:3.
Wyniki dwóch kolejek:

Kolejka 12 - ...
Bezpieczne Bory 2013
Czytaj całość
Symulatory dachowania i zderzeń, alkogoogle, pokazy sprzętu i  psów policyjnych  można było zobaczyć podczas imprezy „Bezpieczne Bory”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie ze Strażą Gminną w Kęsowie w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wspólnie ze strażnikami gminnymi z Kęsowa zorganizowali dwudniową imprezę profilaktyczną „Bezpieczne Bory”.  Działania prowadzone były w Kęsowie i Gostycynie.  Honorowym patronatem im...
Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tucholi
Czytaj całość
Burmistrz Tucholi oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają panie do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mammobus pojawi się 18 maja br. w godzinach od 11.00 - 17.00 oraz w dniach od 20 do 22 maja br. w godzinach od 8.30 - 13.30 na parkingu za Urzędem Miejskim w Tucholi przy placu Zamkowym 1.

Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50. do 69. roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Badaniami cy...
Wybierz stronę: |<  <<  <  534  535  536  537  538  539  540  541  542  543  544    >  >>  >|