Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Zajęcia w Muzeum Borów Tucholskich pn. ,,Kiszenie kapusty"
Czytaj całość
W dniach 24 i 25 października 2013r. w Muzeum Borów Tucholskich odbyły się zajęcia z kiszenia kapusty. W zajęciach uczestniczyli uczniowie ze: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 5 , Gimnazjum Nr 1, Technikum Leśnego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tucholi.

Zajęcia miały na celu ocalenie od zapomnienia dawnego życia mieszkańców Borów. Pokaz kiszenia kapusty poprowadził zespół ludowy ,,Frantówki Bysławskie" z Bysławia. Prowadzący zajęcia wspominali dawne czasy, ...
Kto wpada w oczy, ten nie wpada pod koła
Czytaj całość
W dniu 10 października 2013 r. strażnicy Straży Gminnej w Kesowie odwiedzili przedszkolaki z Piastoszyna. Dzieci wysłuchały porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach oraz otrzymały odblaskowe kamizelki.

Opisywana akcja jest jedym z elementów działań profilaktycznych Straży Gminnej w Kęsowie na rzecz propagowania materiałów odblaskowych. Posiadanie odblaskowego elementu na odieży znacznie poprawia bezpieczeństwo pieszego lub rowerzysty, poruszającego się po drogach - w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Zapamiętaj...
Dzień Sztuki w TOK - relacja i zdjęcia
Czytaj całość
W miniony piątek w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się Dzień Sztuki. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w warsztatach teatralnych oraz spektaklu w ramach projektu Teatr Na Końcu Świata realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Teatralnego Teatr Polska.

Warsztaty teatralne przyciągnęły do Tucholskiego Ośrodka Kultury kilkunastoosobową grupę osób w różnym wieku. Zajęcia poruszały temat starości i przemijania poprzez poznanie historii rodzinnych różnych pokoleń. Pozwoliło to zbudować p...
Spółdzielnia Socjalna "Rozwój" w TVP
Czytaj całość
Zapraszamy do obejrzenia programu w TVP Bydgoszcz na temat spółdzielni socjalnej "Rozwój". Spółdzielnia założona została przez Stowarzyszenie BUKO i zatrudnia 5 długotrwale bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo osób z powiatu tucholskiego.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej członkowie i pracownicy spółdzielni socjalnej, działającej jako przedsiebiorstwo społeczne, prowadzą zajęcia terapeutyczne dla dzieci z deficytami edukacyjnymi i rozwojowymi, opiekę nad osobami starszymi oraz prace porządkowe, remon...
Aż trzech posłów PiS odwiedziło Tucholę
Czytaj całość
Wypełniona po brzegi sala kameralna Tucholskiego Ośrodka Kultury, ciekawe wypowiedzi, wiele pytań i gorąca dyskusja. W niedzielne popołudnie (27 października br.) mieszkańcy powiatu tucholskiego mieli okazję spotkać się z Posłem na Sejm RP Joachimem Brudzińskim, który jest Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Kilkadziesiąt osób bezpośrednio od posła mogło dowiedzieć się o ogólnej sytuacji Polski. Poseł Joachim Brudziński główny nacisk położył na sytuację gospodarczo-społeczną. Stwierdził, ż...
Ty też przygotuj się do policyjnych działań „ZNICZ 2013”
Czytaj całość
Już w tym tygodniu rozpoczyna się policyjna akcja „ZNICZ 2012”. Od czwartku (31.10) od godz. 14:00 rozpoczynają się policyjne działania. Każdego roku w tym czasie panuje większy ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. Każdy może odpowiednio przygotować się do obchodów Święta Zmarłych, zwłaszcza, jeśli czeka go daleka podróż.

Podczas ogólnopolskich działań „Znicz 2013” policjanci w czasie kontroli będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką por...
IV Bieg Św. Huberta (WYNIKI)
Czytaj całość
409  biegaczy i 65 kijkarzy, wzięło udział w IV Biegu św. Huberta w Tucholi. Piękną ale wymagającą,15 kilometrowa trasę najszybciej pokonała Ania Arseniuk reprezentująca T.S. Opatrunki (1.03.51) natomiast wśród mężczyzn tryumfował Tadeusz Zblewski, zawodnik Talexu Borzytuchom. Najlepszy z tucholaków, Marek Wojtas, czwarty raz stanął na trzecim stopniu podium.

Zobacz również: FOTOGALERIĘ z IV Biegu Św. Huberta

Pierwszy raz w ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Mysliwych, które na starcie zgromadziły 18 ...
„Zapobiegać – przetrwać” w powiecie tucholskim z policjantami z Bydgoszczy
Czytaj całość
Spotkanie bydgoskich policjantów Wydziału Prewencji z dyrektorami szkół powiatu tucholskiego było doskonałą okazją, żeby przybliżyć założenia realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszcz program prewencyjny „Zapobiegać – przetrwać”.

Tematem narady, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół powiatu tucholskiego, była realizacja zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Monika Karska z bydgoskiej policji podsumowała f...
Synoptycy ostrzegają - będzie wiało, w porywach nawet 85 km/h
Czytaj całość
Wieczorem i początkowo w nocy przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, w porywach od 70 do 85 km/h, z południowego-zachodu.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z niedzieli na poniedziałek prędkość wiatru może przekraczać 70 km/h. W dzień wiatr jeszcze się nasili.

(mat. IMiGW) ...
IV Bieg Św. Huberta (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
W sobotę (26.10) w Tucholi odbyła się czwarta edycja Biegu Świętego Huberta. Do zawodów zapisało się ponad 400 osób w ten sposób pobijając zeszłoroczny wynik uczestników.
W ramach biegu po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Myśliwych którzy mieli do pokonania, tak jak uczestnicy biegu otwartego, dystans 15 kilometrów. Tradycyjnie również odbył się Rajd Nordic Walking na dystansie 10 kilometrów.

Zobacz krótki filmik ze startu, trasy oraz mety zawod&oacut...
Wybierz stronę: |<  <<  <  534  535  536  537  538  539  540  541  542  543  544    >  >>  >|