Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uwaga wywiad: dzisiaj Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Czytaj całość


"Dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób nie pomoże, ty jednak musisz szukać tej tysięcznej"

Roch Siciński: Mamy dużo tematów do rozmowy… Jesteś kompozytorem, producentem muzyczny i filmowym oraz muzykiem. Masz 8/10 gwiazdek na portalu Filmweb, a dla całej twórczosci 7/10, masa nagród, sporo filmów, płyt czy ogólnie rzecz biorąc produkcji. Ty jednak w jednym z wywiadow powiedziałeś, że wolisz być pozytywnym siódmoligowym trenerem piłki nożnej, niż niepozytywnym prez...
Recenzja filmowa: Drugie oblicze
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA, który swoją światową premierę miał 7 września 2012, w Polsce pojawił się 24 maja 2013 roku

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia

Historie o policjantach i złodziejach nigdy się nie znudzą, bo te dwa, różne środowiska,...
Ponad 50 razy znieważył policjantów
Czytaj całość
Zarzut znieważenia funkcjonariuszy usłyszał wczoraj 60-letni mieszkaniec Tucholi. Mężczyzna w ciągu kilkunastu godzin ponad 50 razy dzwonił do dyżurnych komendy policji. Podczas każdej rozmowy ubliżał policjantom.

W ubiegłym miesiącu 60-letni mieszkaniec Tucholi w ciągu jednego dnia dwa razy wzywał interwencję policji. Za każdym razem wyjazd funkcjonariuszy okazał się bezpodstawny. Za te wykroczenia przeciwko mężczyźnie policjanci sporządzili wnioski o ukaranie. Tucholanin, prawdopodobnie niezadowolony z takiego obrotu sprawy, postanowił nękać mund...
Sygnaliści myśliwscy zagrają na tucholskim rynku
Czytaj całość
W najbliższy weekend (13 – 14 lipca) odbędzie się XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej z okazji 54. Dni Borów Tucholskich oraz 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Impreza rozpocznie się w sobotę (13 lipca) o godz. 9.00 na Placu Wolności.

(mat. Urząd Miasta w Tucholi)
(fot. archiwum - Piotr Kozłowski) ...
Reforma sądownictwa - weto prezydenckie utrzymane
Czytaj całość
Sejm utrzymał veto prezydenckie do ustawy o sądach okręgowych, której celem było odwrócenie reformy sądownictwa byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Oznacza to, że utrzymana została likwidacja 79 najmniejszych (w tym tucholskiego ) sądów rejonowych.

Prezydent nie tylko zawetował ustawę, ale zgłosił też własną propozycję zmian, którą teraz zajmie się sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Projekt ten przewiduje możliwość utworzenia sądu rejonowego dla obszaru, który zamieszkuje co najmniej ...
Kobieta dachowała autem
Czytaj całość
Wczoraj 11 lipca po godzinie 16.00 w Kiełpinie, 25-letnia bydgoszczanka, kierując samochodem marki  ford, na łuku drogi wpadła w poślizg, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała.
Według wstępnych ustaleń policjantów, przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń i została pouczona przez funkcjonariuszy.(fot. KPP Tuchola)

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach.

(red.)
...
9-letni rowerzysta wjechał pod samochód
Czytaj całość
Wczoraj (11.07) około godziny 16 w miejscowości Lińsk 9-letni chłopiec rowerem wjechał pod koła nadjeżdżającego volkswagena.

Na szczęście kolizja skończyła się na niegroźnych obrażeniach, a funkcjonariusze pouczyli rodziców 9-latka - relacjonuje asp. Brygida Zimnoch, oficer prasowy KPP w Tucholi.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym.  Kierowców proszą o zachowanie o ostrożności i rozwagi na drogach.

...
Tucholscy twórcy ludowi uczestniczyli w Światowym Zjeździe Kaszubów
Czytaj całość
6 lipca (sobota) twórcy ludowi z tucholskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wzięli udział w XV Światowym Zjeździe Kaszubów we Władysławowie. W imprezie uczestniczył także Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz władze Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku.

Uczestnicy zjazdu przyjechali pociągiem Transcassubia. Wśród nich znaleźli się goście z całej Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, a także z Borów Tucholskich, Zaborów, Gochów, Szwajcarii Kaszubskiej i Pomorza.<...
Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W środę (10.07.2013) tucholski rynek został uniesiony na falach bitu i rapu. Tucholski Ośrodek Kultury przy ścisłej współpracy z Mc DMS, zorganizował jeden z największych eventów hip-hopowych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu.


Na scenie pojawili się artyści indywidualni jak wspomniany DMS, QSH, Aurelia Górna – wokalistka której głos wibrował jeszcze godziny po występie. Oprócz nich z Bydgoszczy przyjechali Trap Brothers i Beat Riders, z tłustymi klubowymi bitami.


Na scenie...
"Pieśni sakralne" III Letni Festiwal Organowy
Czytaj całość
Zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach III Letniego Festiwalu Organowego Tuchola 2013. Tym razem w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi 14 lipca o godzinie 19:00 wsytąpią: Alicja Majewska (śpiew), Włodzimierz Korcz (akompaniament) oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyr. Grzegorza Oliwy.
Alicja Majewska

Piosenkarka. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1971- 74 śpiewała w zespole Partita. W 1974 rozpoczęła karierę solową. Do 1977 związana była z warszaw...
Wybierz stronę: |<  <<  <  671  672  673  674  675  676  677  678  679  680  681    >  >>  >|