Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Kinga Szweda piąta na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii
Czytaj całość
Policjantka z Tucholi debiutując w Mistrzostwach Europy Fitness zajęła wysokie, piąte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sierżant sztabowy Kinga Szweda, pierwszych sześć dni maja spędziła w Santa Susanna w Hiszpanii. Kinga poleciała tam na Mistrzostwa Europy w Fitness.  W konkursie startowało 14 zawodniczek z różnych krajów Europy. Pomimo tego, że udział w zawodach dla Kingi był debiutem odniosła tam duży sukces.

Tucholska policjantka zajęła piąte miejsce w Europie w kategorii Fitness sylwetkowy....
Limit w pierwszej klasie. Do 25 uczniów w 2014 roku
Czytaj całość
MEN chce wprowadzić limity liczebności oddziałów w szkole podstawowej. Od września 2014 roku klasy pierwsze nie będą mogły liczyć więcej niż 25 uczniów.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która zawiera rozwiązania dotyczące obniżenia wieku spełniania obowiązku szkolnego, została właśnie skierowana do uzgodnień i konsultacji społecznych. Zawiera zmiany zapowiedziane dwa tygodnie temu przez premiera Donalda Tuska.

Zgodnie z najnowszą propozycją resortu edukacji, we wrześniu 2014 r. naukę w pierwszej klasie roz...
Szukamy właściciela psa rasy owczarek niemiecki
Czytaj całość
W czwartek (9 maja) w okolicach cmentarza przy ul. Świeckiej w Tucholi znaleziono psa rasy owczarek niemiecki. Zwierzę jest zadbane i prawdopodobnie uciekło właścicielowi. Niewykluczone, że pies wystraszył się burzy. Ma na szyi czerwoną obrożę.

Do czasu odnalezienia właściciela, owczarek znalazł schronienie na terenie Urzędu Miejskiego w Tucholi. Jest po opieką Leszka Skarupy, pracownika UM w Tucholi. Kontakt pod nr tel. 606 927 834.


Fot. UM Tuchola

Liczymy na szybką reakcję z Państwa strony. Zależy nam na tym, ...
Giełda mam już w sobotę
Czytaj całość
Zima na dobre się skończyła, rodzicie ze zdziwieniem odkrywają, że rzeczy które nosiły ich pociechy jeszcze jesienią, są za małe. Co robić? Rodzicie organizują już 11 maja (sobota) w Szkole Podstawowej nr 3 wiosenno-letnią "Giełdę mam".

Podczas trwania akcji, można znaleźć i zakupić coś dla swoich pociech - ubrania, zabawki, gry w przystępnych cenach. Istnieje również możliwość sprzedaży rzeczy z których dzieci wyrosły.

Giełda rozpocznie się o godz.13:00 i potrwa do godz.16:00

(red...
Barczatka sosnówka zagrożeniem naszych lasów
Czytaj całość
W minionym tygodniu załoga Nadleśnictwa Woziwoda była zaangażowana w zwalczanie szkodnika drzewostanów sosnowych- barczatki sosnówki. Na terenie trzech leśnictw: Biała, Wilcze Doły i Legbąd stwierdzono występowanie owada w stopniu zagrażającym naszym drzewostanom.

Zagrożenie ujawniło się w okresie wczesnowiosennym podczas kontroli gąsienic na tzw. opaskach lepowych, które po okresie zimowym wędrowały po pniu w korony drzew, w celu odbycia żeru. Sprawdzono również jej obecność na drzewach ścinanych na płachtę.

Weekendowe zapowiedzi sportowe
Czytaj całość
Zapowiedzi sportowe na najbliższy weekend


Klasa A
Kolejka 22 - 11 maja (sobota)
16.00 Czarni Nakło nad Notecią - Kamionka Kamień Krajeński
17.00 Zryw Wielki Lubień - Sparta Przysiersk
16.00 Gwiazda Bydgoszcz - Wisła Nowe
16.00 Victoria Koronowo - LKS Dąbrowa Chełmińska
17.00 Grom Więcbork - Tucholanka Hydrotor
16.00 KS Łochowo - Tor Laskowice Pomorskie
Kolejka 22 - 12 maja (niedziela)
Myśliwiec Gostycyn - BKS Bydgoszcz

Klasa B
Opel odbił się od drzewa
Czytaj całość
Na trasie Wielki Mędromierz – Łyskowo opel uderzył w drzewo, odbił się od niego i wpadł do rowu. Kierująca autem, 26-letnia kobieta z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Dzisiaj (09.05) po godzinie 5 rano dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Wielki Mędromierz – Łyskowo. Wysłani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca oplem, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w drzewo. Na...
Wiosenna edycja wyprawy pieszo - rowerowej
Czytaj całość
10 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wiosenna edycja wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, bazą imprezy będzie Amfiteatr Leśny w Tucholi Rudzkim Moście.

Trasa wyprawy przebiegać będzie ścieżką rowerową Tuchola Rudzki Most – Świt – Rudzki Most. Osoby uprawiające nordic walking oraz piesi mogą pokonać skrócony odcinek: Rudzki Most – Piszczek – Rudzki Most.

„Celem wyprawy jest przede wszystkim promoc...
Higiena na 90%. Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała szkoły
Czytaj całość
Dziewięć na dziesięć szkół zapewnia uczniom właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną w 2012 r.

W porównaniu z rokiem 2011 z 84% do 90,2% wzrósł odsetek szkół zapewniających odpowiednie warunki higieniczne - papier toaletowy, mydło czy ręczniki w toaletach.

Mniej szkół (313 wobec 704 w ub.r.) nie zapewniło dostępu do ciepłej bieżącej wody we wszystkich sanitariatach dla uczniów. W 2012 roku przeprowadzono pod tym ką...
Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Czytaj całość
Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  706  707  708  709  710  711  712  713  714  715  716    >  >>  >|