Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Koń przebiegł tuż przed samochodem
Czytaj całość
Na trasie Czersk-Legbąd przed jadącym oplem, nagle przez drogę przebiegł koń. Mało brakowało, a doszłoby do zderzenia. Na szczęście skończyło się tylko na przerażeniu pasażerów samochodu. Policjanci ustalili i pouczyli właściciela rumaka.  

Wczoraj (13.05) po południu dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o niecodziennym zdarzeniu. Kierujący oplem, mieszkaniec Starogardu Gdańskiego poinformował funkcjonariuszy, że przed chwilą kiedy dojeżdżał do miejscowości Legbąd, to przed jego samochodem przebiegł duży koń...
Szybciej, dalej i wyżej na tucholskim stadionie
Czytaj całość
Lekkoatletyka – II runda „Czwartków LA”

W ubiegły czwartek 9 maja na Stadionie Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbyła się II runda „Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen” w edycji wiosennej 2012/ 2013. Zawody te odbywają się pod patronatem Mariana Woronina.

W zawodach uczestniczyło 187 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych
powiatu tucholskiego. Do zawodów dołączono także szkoły gimnazjalne, co podniosło poziom zawodów.

Najle...
Podtopienie gruntów w Leśnictwie Zielonka (ZDJĘCIA)
Czytaj całość
Dnia 9 maja miało miejsce podtopienie znacznego obszaru łąk stanowiących użytek ekologiczny oraz fragmentu drzewostanu na terenie Leśnictwa Zielonka. Osunięciu i wymyciu uległ również fragment skarpy w dolinie Brdy.

Zdarzenie to było następstwem otwarcia jazów na Małym Kanale Brdy. Podobna sytuacja miała miejsce szesnaście lat temu. Wówczas woda spowodowała więcej szkód, zabierając 0,61 ha powierzchni gruntu wraz z drzewostanem.  Do dziś pozostał po tym ślad w postaci  pokaźnej wyrwy o głębokości około 10 m.
Pijany sprawca kolizji usnął za kierownicą
Czytaj całość
W Śliwiczkach sprawca kolizji chciał uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście zatrzymał go przypadkowy świadek, który akurat tamtędy przejeżdżał. Mężczyzna, który spowodował kolizję był tak pijany, że najpierw usnął w swoim samochodzie, potem nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Wkrótce przed sądem odpowie za swoje czyny.
 
Wczoraj (12.05.13) dyżurny tucholskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Śliwiczkach. Wysłani na miejsce policjanci zastali tam dwa uszkodzone pojazdy. Forda, który sta...
Powiatowy konkurs ekologiczny - część fotograficzna
Czytaj całość
Zapraszamy do podziwiania prac fotograficznych zgłoszonych do konkursu oraz na oddawanie na najlepsze z nich głosów na Facebooku.

Prace fotograficzne zgłoszone na konkurs „Człowiek i przyroda – Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie" ogłoszony przez Powiat Tucholski umieszczone zostały w profilu "Borowiackie Szlaki" na portalu Facebook.

www.facebook.com/BorowiackieSzlaki

Zapraszamy do ogłądania i do "polubienia" najlepszych z nich - praca z największą ilością osób "lubiących to...
Pogoda zawiodła, uczestnicy nie
Czytaj całość
173 osoby wzięły udział w III edycji wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Impreza odbyła się 10 maja w Amfiteatrze Leśnym w Tucholi Rudzkim Moście, a jej organizatorem był Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, również zapalony rowerzysta.

Pogoda nam co prawda nie dopisała, ale uczestnicy dzielnie stawili jej czoła i z tego się ogromnie cieszymy. Udało się bowiem pobić rekord ubiegłorocznej frekwencji – podczas jesiennej edycji (27 września 2012 r.) w imprezie wzięły udział 123 osoby, a w...
Reforma sądownictwa - kolejny zakręt
Czytaj całość
Sejm przyjął obywatelski projekt ustawy, który anuluje zmiany wprowadzone przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina – likwidacji 79 (w tym tucholskiego) sądów rejonowych i zastąpienie ich wydziałami zamiejscowymi.

Przeciwko reformie Gowina zagłosowało 231 posłów, w tym koalicyjne PSL. Teraz ustawa trafi do senatu, potem ewentuanie może wrócić do sejmu. Swoją wędrówkę zakończy w Pałacu Prezydenckim. Wcześniej Trybunał Konstytucyjny uznał, że reforma ministra Gowina była zgodna konstytucją.
...
Inzu Drift Team zawalczy o podium
Czytaj całość
Wystartowała I Runda Driftingowego Pucharu Bałtyku. Podczas dzisiejszego (11.05) popołudnia na torze MotoParku w Koszalinie kierowcy rywalizowali o wejście do TOP16 zawodów. W tej rundzie wystartował tylko jeden kierowca z Tucholi - Michał Kłosowski który ukończył kwalifikacje na 13 miejscu awansując do jutrzejszych rund finałowych.

Pełną relacje z dwudniowych zawodów w Koszalinie zamieścimy pod koniec przyszłego tygodnia.

Zapraszamy do galerii - Pierwszy dzień  I Runda Driftingowego Pucharu Bałtyku.

...
Recenzja filmowa: Jurassic Park 3D
Czytaj całość
Proponujemy dzisiaj recenzję znanego filmu w nowej odsłonie. “Jurassic Park” bez 3D miał swoją premierę 9 czerwca 1993, w nowej odsłonie 26 kwietnia 2013 roku.

20 lat po premierze dinozaury wracają na duży ekran po trójwymiarowym liftingu. Wpisują się tym w nowy trend, w którym starsze filmy przerabia się na 3D. I tak po zeszłorocznym „Titanicu” przyszedł czas na okrągły jubileusz dla prehistorycznych gadów. Dla mnie „Park Jurajski” to film szczególny, bo był to pierwszy „dorosły” s...
Próbował uciec policjantom
Czytaj całość
34-letni mieszkaniec gminy Tuchola próbował uciec policjantom podczas kontroli drogowej. Powodem ucieczki był brak dokumentów i jazda pomimo sądowego zakazu. Za te czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.
 
Wczoraj (09.05) tucholscy policjanci na drodze prowadzącej w Kierunku Kiełpina zatrzymali do kontroli drogowej hondę. Kierowca po wyjściu z samochodu próbował uciec na pobliskie pola. Jednak bardzo szybko został zatrzymany przez policjanta.

Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna nie posiada...
Wybierz stronę: |<  <<  <  713  714  715  716  717  718  719  720  721  722  723    >  >>  >|