Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uwaga wywiad: dzisiaj Patryk Zakrocki muzyk, improwizator
Czytaj całość
  Jestem już głęboko nienormalny w słuchaniu muzyki Roch Siciński: Wraz z Jackiem Mazurkiewiczem jesteście profesorami pracującymi w Gabinecie Masażu Ucha Wewnętrznego. Powiedz naszym Czytelnikom na czym polega ten masaż? Patryk Zakrocki: Generalnie polega on na doświadczaniu dźwięku w sposób bardzo indywidualny. Każdorazowo na badaniu jest jeden pacjent siedzący w wygodnym fotelu i dwóch profesorów, którzy za pomocą różnych narzędzi dźwiękowych aplikują dźwięki. Prowokujemy kontakt...
Recenzja filmowa: Atlas chmur
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu, który od końca marca tego roku możemy już oglądać na dvd. Film miał swoją światową premierę 8 września 2012 roku, na ekrany polskich kin wszedł 23 listopada tego samego roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Światła wielkiego mias...
Folklor borowiacki na Placu Zamkowym
Czytaj całość
W sobotę (20.07) w ramach 54. Dni Borów Tucholskich przy Placu Zamkowym w Tucholi odbył się „Dzień Folkloru Borowiackiego”.

Organizatorzy, jak co roku, przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty i pokazy starych ginących już zawodów i rzemiosła, pokaz szatkowania i kiszenia kapusty po borowiacku czy liczne zabawy i konkurencje nie tylko dla najmłodszych.

W programie nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych: „Kaszebe, „Kościerzyna”, „Bysławskie Frantówki&rdqu...
Tomasz Szukalski - Tina Kamila
Czytaj całość
Nie jest to jeden z tych albumów Szukalskiego kiedy przy pierwszym odsłuchu włosy na rękach jerzą się w klucze wiolinowe. Zresztą pierwszego odsłuchu już nawet nie pamiętam. Jednak jestem pewien, że to  płyta która przynosi kompromis. Fani Tomasza Szukalskiego obojętnie czy najbardziej ceniący okres ostrego free, czy okres bluesowego duetu z Januszem Szprotem spotykają się tutaj – w połowie drogi, przy Tina Kamila podają sobie ręce i wspólnie zachwalają mistrza.

Long Play wydany w 1986 roku przez Polskie Nagrania został w t...
Recenzja filmowa: Światła wielkiego miasta (1931)
Czytaj całość
To wzruszająca historia, w której Charlie - włóczęga robi wszystko, by pomóc niewidomej kwiaciarce. Film miał swoją światową premierę 30 stycznia 1931 roku, a na ekranach polskich kin pojawił się 21 czerwca 2013 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze

Uwaga wywiad: dzisiaj Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Czytaj całość


"Dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób nie pomoże, ty jednak musisz szukać tej tysięcznej"

Roch Siciński: Mamy dużo tematów do rozmowy… Jesteś kompozytorem, producentem muzyczny i filmowym oraz muzykiem. Masz 8/10 gwiazdek na portalu Filmweb, a dla całej twórczosci 7/10, masa nagród, sporo filmów, płyt czy ogólnie rzecz biorąc produkcji. Ty jednak w jednym z wywiadow powiedziałeś, że wolisz być pozytywnym siódmoligowym trenerem piłki nożnej, niż niepozytywnym prezy...
Recenzja filmowa: Drugie oblicze
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA, który swoją światową premierę miał 7 września 2012, w Polsce pojawił się 24 maja 2013 roku

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia

Historie o policjantach i złodziejach nigdy się nie znudzą, bo te dwa, różne środowiska, ...
Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W środę (10.07.2013) tucholski rynek został uniesiony na falach bitu i rapu. Tucholski Ośrodek Kultury przy ścisłej współpracy z Mc DMS, zorganizował jeden z największych eventów hip-hopowych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu.


Na scenie pojawili się artyści indywidualni jak wspomniany DMS, QSH, Aurelia Górna – wokalistka której głos wibrował jeszcze godziny po występie. Oprócz nich z Bydgoszczy przyjechali Trap Brothers i Beat Riders, z tłustymi klubowymi bitami.


Na scenie ...
„Przystanek Radzim”
Czytaj całość
Od senatora Andrzeja Kobiaka otrzymaliśmy interesującą publikację zatytułowaną „Przystanek Radzim” (pan senator napisał do niej przedmowę), traktującą o losach wielce zasłużonej rodziny Seydów, od 1923 roku właścicieli majątku Radzim, który tak tragicznie zapisał się w historii II wojny światowej.

Sama publikacja powstała w ramach projektu pod tym samym tytułem, przeprowadzonego przez Młodzieżową Grupę „Śladowscy” działającą przy Publicznym Gimnazjum w Kamieniu Krajeński. Czytając „Przystanek Radzim&r...
Koncert inauguracyjny Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
W niedzielę rozpoczął się już po raz trzeci Letni Festiwal Organowy organizowany przez parafię Bożego Ciała w Tucholi przy współpracy z Tucholskim Ośrodkiem Kultury.

W koncercie inauguracyjnym wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyr. Mariusza Mroza oraz Błażej Musiałczyk który zagrał na organach.

Zobacz fragment koncertu:Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi od do 28 sierpnia br.

Zobac...
Wybierz stronę: |<  <<  <  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128    >