Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Uczennica ZSLiT odebrała stypendium z rąk Prezesa Rady Ministrów
Czytaj całość
W tym roku szkolnym szkołę spotkało wyjątkowe wyróżnienie. Premier Ewa Kopacz osobiście uhonorowała uczennicę Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi, przekazując jej stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zaszczyt ten przypadł w udziale Marcie Brząkale , uczennicy klasy IV Technikum nr 1 Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi. Marta kształci się w zawodzie technik handlowiec. Nasza uczennica znalazła  się w gronie kilku wyróżnionych z całego wojewó...
Stowarzyszenie „Via Natura” przyznało stypendia (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
Stowarzyszenie „Via Natura” powstało w 2005 roku. Funkcję prezesa Stowarzyszenia pełni Halina Janowska Giłka. „Via Natura” prowadzi szeroką działalność, min. zorganizowało już trzy ogólnopolskie plenery malarskie im. Leona Wyczółkowskiego, organizuje cykliczne spotkania na temat zdrowia kobiet (Droga do zdrowia), współorganizuje zimowiska dla dzieci i wyjazdy do opery w Bydgoszczy, popularyzuje muzykę poważną (koncert na tucholskim rynku: Mozart 4ever), a w przeszłości podjęło akcje szczepienia kasztanowców i czyszczenia ...
Otrzęsiny klas pierwszych w ZSLiT (FOTO)
Czytaj całość
31 października br. na hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się otrzęsiny klas pierwszych

Na imprezę pierwszoklasiści musieli stawić się ubrani w stroje zgodne z kształconym zawodem. Dla nieprzygotowanych  do otrzęsin czekała „miła” niespodzianka - „napój z kurzymi łapkami”.

Starsi koledzy i koleżanki powitali wszystkich pierwszaków słowami:

…Kochane kociaki! Jesteście już z nami dwa miesiące i nadszedł wreszcie ten długo oczekiw...
Stypendia Stowarzyszenia Via Natura
Czytaj całość
Stowarzyszenie "Via Natura" informuje, że przyznane zostały kolejne stypendia dla absolwentów szkół średnich z terenu powiatu tucholskiego, na pierwszym roku studiów, w roku akademickim 2014/2014. Są to już 33, 34 i 35 stypendia przyznane w ciągu siedmiu lat trwania akcji. Koordynatorami akcji stypendialnej są: Halina Janowska Giłka – prezes stowarzyszenia, Piotr Mówiński i Paweł Cieslewicz.
W swojej kilkuletniej działalności, Stowarzyszenie przyznało już 35 stypendiów. Środki pocho...
Dla najzdolniejszych uczniów stypendia Burmistrza Tucholi i… zdrowe owoce
Czytaj całość
W czwartek (16.10) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie zdolnych. Otrzymało je 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

List gratulacyjny i kwiaty wręczyli wyróżnionym Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Madej.

Gratulując nagrodzonym uczniom, burmistrz podkreślał, iż są oni dumą gminy Tuchola.

„Cieszę się, że mamy takich zdolnych ...
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej (FOTO) (AKTUALIZACJA)
Czytaj całość
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października. Przyjęło się, że jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie szkół należących do powiatu tucholskiego.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był przede wszystkim okazją do wręczenia różnej rangi nagród oraz gratulacji z okazji ich zdobycia, odznaczeń państwowych i resortowy...
Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli z tucholskich szkół
Czytaj całość
W piątek (10 października) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Tadeusz Kowalski wręczył wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych „Nagrody Burmistrza”.

Burmistrz Tucholi w imieniu władz samorządowych złożył wszystkim pracownikom oświaty najlepsze życzenia z okazji ich święta. Podkreślił również, iż współpraca ze wszystkimi podległymi gminie Tuchola placówkami oświatowymi układa się bardzo dobrz...
Wystawa grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących (FOTO)
Czytaj całość
Na dziedzińcu Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Tucholi została zaprezentowana wystawa grzybów rosnących w polskich lasach. Pokazanych zostało kilkadziesiąt gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, ich podobieństwa i różnice. Wystawa uczy, jak odróżniać grzyb jadalny od trującego. Towarzyszyły jej także warsztaty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wystawa została zorganizowana przez Tucholski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Tuchola oraz Polskie Towarzystwo Botaniczne.

(red.) ...
10-miesięczne wakacje - uchwała młodych „radnych” z gminy Tuchola
Czytaj całość
W Urzędzie Miejskim w Tucholi gościła grupa uczniów z klas VI Szkoły Podstawowej w Legbądzie i Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Nasi goście mieli okazję poznać pracę urzędu „od środka” i dowiedzieć się, na czym polega praca Burmistrza Tucholi i Rady Miejskiej w Tucholi.

W imieniu Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego dzieci przywitał Wiceburmistrz Tomasz Stybaniewicz, który opowiedział o swojej pracy. Zdradził również, że bardzo lubi dania z makaronem i jazdę na rowerze.

Wiele emocji u naszych gości wzb...
Pasowanie przedszkolaków w "Borowiaczku"
Czytaj całość
22 września 2014r. w Przedszkolu Samorządowym „Borowiaczek” w Śliwicach odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaków. Mali przedszkolacy od dziś rozpoczną swą ścieżkę edukacyjną. Ten radosny i wyjątkowy dzień będzie także początkiem ich edukacji regionalnej, która stanowi niezwykle istotny element nauczania w śliwickim „Borowiaczku”. Milusińscy poznają regionalne tradycje i obyczaje, aby wejść w życie ze świadomością i dumą z miejsca, którym żyją.

Wójt Daniel Kożuch z okazji zakończeni...
Wybierz stronę: |<  <<  <  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121    >  >>  >|