Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Koncert rockowy inny niż wszystkie
Czytaj całość
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych, które odbyły się 5 kwietnia (piątek) w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wzięło w nich udział około 300 gimnazjalistów.

Spotkania zostały zorganizowane w formie koncertów rockowych połączonych z prelekcjami i dyskusjami o tematyce uzależnień i walki z nimi. Młodzież miała też okazję przekonać się, jak widzi świat osoba będąca pod wpływem alkoholu. A to za sprawą założenia tzw. alkogogli, czyli okularów o specjalnej ...
Złoty jubileusz szkoły
Czytaj całość
W 2015 roku Zespół Szkół Leśnych w Tucholi obchodzić będzie złoty jubileusz. To już 50 lat minie od czasu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli próg szkoły. Z tej okazji powstaje wyjątkowy album przedstawiający dzieje ZSL oraz losy jego nauczycieli i wychowanków.

Publikacja będzie mieć układ dekadowy. W ramach poszczególnych dziesięcioleci pojawi się pięć zasadniczych wątków, skoncentrowanych wokół następujących kręgów tematycznych: ludzie (uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie kół ...
Są kryteria pomocy. MEN czeka na wnioski do końca kwietnia
Czytaj całość
29 i 30 kwietnia mija termin składania pierwszych w tym roku wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej. Do przedostatniego dnia kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne klas oddanych do użytku w pierwszych trzech kwartałach 2013 r. (kryterium V).

Trzeba pamiętać, że dofinansowanie przysługuje jedynie w przypadku, gdy w szkołach i placówkach nastąpił wzrost liczby sal lekcyjnych w porównaniu z rokiem 2012. Podstawą do ustalania, że danej JST przysługuje to dofinansowanie, ...
Uczniowie ZSLiT laureatami Wojewódzkiego Konkursu Firm Symulacyjnych
Czytaj całość
20 marca 2013 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu uczniowie z tucholskiej szkoły otrzymali skaner oraz dyplom - nagrody w wojewódzkim konkursie firm symulacyjnych.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących zawodowo i uczestniczących w projekcie systemowym „Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim”, w ramach zadania „Przedsiębiorczość w praktyce”.

Karol Głomski, Damian Grzonkowski, Patryk Hope, Roman Karczewski, Arkadiusz Karczyński, Mateu...
Wielkanocne dekoracje stołów w ZSLiT
Czytaj całość
W środę (27.03) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych odbył się szkolny konkurs na Wystrój Stołu Wielkanocnego. W zmaganiach udział wzięło 7 dwuosobowych drużyn z pierwszej klasy technikum o profilu gastronomicznym. Przy ocenie uwzględniono zgodność menu z charakterem uroczystości, prawidłowość nakrycia stołu, estetyka i prawidłowość wykonania karty dań. Uczniowie prezentując dekorację swoich stołów, już w trakcie konkursu, stworzyli świąteczny nastrój.

Celem konkursu było sprawdzenie praktycznych umiejętności i ...
ZSL promuje region
Czytaj całość
24 marca 2013 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło też zespołu z ZSL w Tucholi, który, w ramach promocji regionu, zaprezentował ofertę edukacyjną szkoły.

Sokolnicy, sygnaliści i pilarz przyciągali uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pytaniom nie było końca, tym bardziej, że przy stoisku tradycyjnie odbywał się konkurs wiedzy leśnej. Za każdą prawidłową odpowiedź miłośnicy zagadek otrzymywali gadżety, związane ze szkołą.

W związku z tym...
Spotkania informacyjne dla rodziców 6-latków
Czytaj całość
W dniach 9 – 11 kwietnia w Tucholi odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców dzieci 6-letnich pn. „Sześciolatek w szkole”. W programie: informacja dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi, prezentacja „Dziecko sześcioletnie w szkole”, pytania, dyskusja.


ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ  W TUCHOLSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

- 9 kwietnia 2013 r. (wtorek) o godz. 16.00
w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi, ul. Pocztowa 10

Drzwi otwarte Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych
Czytaj całość
W sobotę 23 marca odbyły się "Drzwi otwarte" Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. ZSLiA jako drugie zaprezentowało dla uczniów kończących w tym roku gimnazjum, swoją ofertę edukacyjną.

Uczniowe i nauczyciele szkoły oprowadzali gimnazjalistów oraz ich rodziców po terenie placówki. Przyszli uczniowe mieli szansę dotarcia do szczegółowych wiadomości o placówce, kierunkach kształcenia oraz wyposażeniem jakie szkoła ma w swoich pracowniach.

Podczas "Drzwi otwartych...
Spotkanie dzieci z pisarką Małgorzatą Strzałkowską
Czytaj całość
W piątkowe popołudnie (22.03) w sali multimedialnej tucholskiej biblioteki odbyło się wyjątkowe spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Strzałkowską. Pisarka podczas spotkania opowiedziała dzieciom, w jaki sposób tworzy się książkę i zaprezentowała oryginały ilustracji do nich stworzonych.

Na zakończenie Pani Małgorzata odpowiadała dzieciom na trudne pytania dotyczące tworzenia opowiadań i bajek. Wszystkie dzieci podziękowały za przybycie gromkimi brawami. Była również możliwość zdobycia autografu od pisa...
Spotkanie policjantów z młodzieżą w Zespole Szkół Leśnych
Czytaj całość
W Zespole Szkół Leśnych w Tucholi odbyły się we wtorek (19.03) zajęcia edukacyjne poświęcone przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej w internecie. W spotkaniu przeprowadzonym przez asp. sztab. Tomasza Trybuszewskiego i asp. Adama Kumkowskiego z Zespołu ds. Nieletnich Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy udział wzięli uczniowie klas I-III technikum.

Podczas zajęć został wyświetlony film dotyczący zjawiska przemocy internetowej, z którego uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wielki wielki jest to problem, w jakich formach występuje oraz za...
Wybierz stronę: |<  <<  <  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118    >