Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Poseł Grażyna Ciemniak z wizytą u burmistrza Tucholi
Czytaj całość
W poniedziałek (13.04) w Tucholi gościła Poseł na Sejm RP Grażyna Ciemniak, która spotkała się z burmistrzem Tadeuszem Kowalskim.

Poseł odwiedziła burmistrza Tucholi przed dyżurem poselskim, który miał miejsce 13 kwietnia. Głównym tematem rozmów, oprócz spraw związanych z samorządem, była gospodarka odpadami, polityka prorodzinna oraz finanse publiczne.

Poseł zapowiedziała swoje częstsze wizyty w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

(mat. tuchola.pl) ...
Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tucholi
Czytaj całość
Starosta Tucholski informuje, że od dnia 1 maja 2015 r. będą obowiązywać nowe godziny urzędowania Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Od dnia 1 maja 2015 roku czas pracy Starostwa w poszczególnych dniach tygodnia przedstawia się następująco:

Poniedziałek 7:30 – 16:30
Wtorek, Środa, Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30 – 14:30.

(mat. powiat.tuchola.pl) ...
Paweł Cieślewicz: Wniosek w sprawie remontu drogi 240
Czytaj całość
Podczas sesji Rady Miejskiej, przewodniczący rady - Paweł Cieślewicz złożył wniosek w sprawie remontu drogi 240 przechodzącej przez Tucholę (min. ulic: Cegielniana i Warszawska). Pytanie zawarte we wniosku dotyczyło terminu rozpoczęcia i ewentualnego, planowanego harmonogramu prac.

Pytanie zostanie przekazane do zarządcy drogi - Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 
(red.) ...
Place zabaw odbudowane dzięki LGD
Czytaj całość
Aż cztery place zabaw w Tucholi zostały odbudowane dzięki pomocy Lokalnej Grupy Działania Bory Tucholskie. Wszystko za sprawą konkursu "Małe Projekty" zorganizowanego w zeszłym roku. Do konkursu zgłosiła się Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Tucholi.

Odbudowano place zabaw przy ulicy Cegielnianej, Warszawskiej, Pocztowej oraz Kościuszki. Na realizację tych zadań wydano ponad 70 tysięcy złotych. Poniżej zamieszczamy dokładne kwoty które LGD przeznaczyło w konkursie na odbudowę placów zabaw:

Na wiosnę zapowiadane są konsultacje społeczne ws. obwodnicy Tucholi
Czytaj całość
27 lutego br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Tucholi. Podczas obrad głos zabrał Burmistrz Tadeusz Kowalski, który szczegółowo poinformował o przebiegu spotkania ws. tucholskiej obwodnicy, jakie odbyło się 19 lutego br. w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Udział w spotkaniu, oprócz władz gminy Tuchola, wzięli także przedstawiciele samorządu powiatowego oraz Stowarzyszenia S.O.S dla Tucholi.

Było to już drugie w tym roku spotkanie, podczas którego przedstawiciele firmy opracowującej koncepcj...
Tomasz Wegner - odpowiedź na interpelację w sprawie wywozu śmieci z domków letniskowych
Czytaj całość
W materiałach sesyjnych do lutowej sesji Rady Miejskiej znalazła się odpowiedź na interpelację radnego Tomasza Wegnera w sprawie zasad wywozu śmieci z domków letniskowych.

Poniżej przypominamy również treść interpelacji radnego

W okresie letnim pojawia się problem ze śmieciami podrzucanymi na przystankach, w rowach i na peryferiach wsi. Są to śmieci pochodzące z domów letniskowych. Pyta, czy posiadacze domów letniskowych płacą za wywóz śmieci w okresie kiedy w nich przebywają, czy składają deklaracje w ...
Waldemar Kierzkowski - odpowiedź na wniosek w sprawie bloku przy al. LOP 1
Czytaj całość
Poniżej przypominamy treść wniosku, jaki radny złożył podczas styczniowej sesji i obszerną odpowiedź, którą otrzymał.

Wystąpić do policji w sprawie zwiększenia intensywności patroli policyjnych w budynku mieszkalnym na alei LOP 1. Mieszkańcy skarżą się na zachowanie młodych ludzi przesiadujących na klatkach schodowych i korytarzach. Wskazują na zagrożenie dla swojego zdrowia wynikające z działań tej grupy, to między innymi podkładanie ognia pod drzwi, rozlewanie substancji toksycznych, niszczenie mienia, zanieczyszczanie obiektu, zastraszani...
V sesja Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
V sesja Rady Miejskiej w Tucholi odbędzie się 27 lutego 2015 r. (piątek) o godz. 9.00 w sali 203 Urzędu Miejskiego, pl. Zamkowy 1.Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Wybór sekretarza  sesji.
4. Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Miejskiej
5. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje z IV sesji.
6. Informacja o pracy Burmistrza Tucholi.
7. Składanie wniosków i interpelacji.
8. Podjęcie uchwały w sprawie „Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia...
V sesja Rady Powiatu Tucholskiego
Czytaj całość
V sesja Rady Powiatu Tucholskiego odbędzie się 13 lutego 2015 r. (piątek) o godz. 9.00 w sali 312 Starostwa Powiatowego w Tucholi, ul. Pocztowa 7.

Porządek obrad V sesji Rady Powiatu Tucholskiego:

1. Otwarcie sesji.                    
2. Stwierdzenie prawomocności obrad – quorum.       
3. Zgłaszanie propozycji zmian do porządku obrad.            ...
Tomasz Wegner - interpelacja w sprawie wywozu śmieci z domków letniskowych
Czytaj całość
Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi, radny Tomasz Wegner zwrócił uwagę na problem ze śmieciami porzucanymi w rowach, na przystankach autobusowych i w innych miejscach na peryferiach Stobna i Białowieży. Zdaniem radnego są to śmieci pochodzące z domków letniskowych. Radny zapytał więc, jakie dokładnie zasady obowiązują w tym zakresie właścicieli domków letniskowych na terenie naszej gminy?

(red.) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53    >  >>  >|