Bezpieczne wakacje na borowiackich szlakach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Bezpieczne wakacje na borowiackich szlakach

22.06.2013 r. odbył się festyn sportowo – rekreacyjny na terenie byłego tartaku w Rudzkim Moście. Świetnej zabawy nie popsuły nawet panujące tego dnia upały.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: mogli oni wykupić pakiet startowy i wziąć udział w biegu, rajdzie nordic walking czy też przejechać trasę rowerem. Czekało na nich wiele nagród, w tym nagroda główna - rower. Większość z nich ufundował Bank Gospodarki Żywnościowej, wsparli też prywatni przedsiębiorcy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy karate, pokazy hippiczne, WOPR i ZHP. Najmłodsi mogli bezpłatnie bawić się w wesołym miasteczku, grać w siatkówkę lub wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Przez cały czas do nabycia były losy w loterii fantowej, w której oprócz gwarantowanej nagrody rzeczowej można było wesprzeć szczytny cel - zbiórkę pieniędzy na stypendium sportowe. Wręczono również nagrody laureatom w konkursie ekologicznym „Człowiek i przyroda – Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”.

Pomimo upałów, które bardziej niż do biegania zachęcały do odpoczynku nad wodą, warto było wziąć udział w tym festynie, chociażby po to, by aktywnie spędzić czas.

(mat, Starostwo Powiatowe w Tucholi)