Gagarine - w kinach od 1 października! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gagarine - w kinach od 1 października! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Tym filmem zachwycili się krytycy „Variety”, „Indie Wire” i „Screen Daily”, nazywając go cudownym debiutem o wyjątkowej energii i sercu.
„Gagarine” w reżyserii Fanny Liatard i Jérémy’ego Trouilha trafi do kin już 1 października!

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”…

„Gagarine” to wyjątkowo czuły film, który za pomocą ciepłych, delikatnych kolorów fantastycznie wydobywa magię z codzienności, a jednocześnie oddaje siłę charakteru bohatera.

W rolach głównych wystąpili – charyzmatyczny debiutant Alseni Bathily, Lyna Khoudri - wschodząca gwiazda francuskiego kina, nowa muza Wesa Andersona i Finnegan Oldfield - znany z serialu „Bez pożegnania" (Netflix).

„Gagarine” znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020, był również nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Europejskie Odkrycie – Prix FIPRESCI 2020.

                                            ZWIASTUN
 
Download images