Janusz Strobel - wirtuoz gitary - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Janusz Strobel - wirtuoz gitary

Dzięki uprzejmości senatora Andrzeja Kobiaka udało nam się skontaktować z Januszem Stroblem, dla wielu osób mistrzem, wirtuozem, a może nawet geniuszem gitary klasycznej. Jest realna szansa, że w najbliższym czasie na naszej stronie ukaże się wywiad z panem Januszem, na razie za pośrednictwem pana senatora prosił o przekazanie pozdrowień naszym czytelnikom, co niniejszym, z wielką przyjemnością czynimy.

Okazją do spotkania z Januszem Stroblem był wieczór muzyczno – literacki zorganizowany w senacie przez Kaszubski Zespół Parlamentarny, do którego należy senator Kobiak. W programie „Wiosenne Drogowskazy”, oprócz Janusza Strobla wystąpił znany aktor Olgierd Łukaszewicz.
.
Przypomnijmy, że Janusz Strobel urodził się w 1947 roku Gdańsku, tam również, grając w klubach rozpoczął swoją muzyczną karierę. W1969 roku zamieszkał w Warszawie, gdzie wspólnie z Henrykiem Alberem stworzył duet gitar klasycznych Alber – Strobel. Po rozpadzie duetu koncertował solo, oraz z założonymi przez siebie zespołami Just Quartet i Janusz Strobel Trio. Jest również kompozytorem muzyki na potrzeby filmu i teatru oraz autorem muzyki do tekstów min Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka czy też Wojciecha Młynarskiego. Specjalnie dla Janusza Strobla, znakomity lutnik Bogusław Tyrks, zbudował gitarę.

(red.)
(fot. januszstrobel.pl)