LOKOMOTYW - wokól Tuwima - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

LOKOMOTYW - wokól Tuwima

We wtorek 15 października 2013 r., odbył się cykl zajęć edukacyjno-literackich przeznaczony dla uczniów z tucholskich szkół podstawowych pt. „LOKOMOTYW wokół Tuwima”. Realizowane były one ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy w ramach obchodów roku Juliana Tuwima.

Cały cykl rozpoczął występ muzyków z Filharmonii Pomorskiej, którzy zafundowali dzieciom muzyczny poranek z muzyką, tańcem i głośnym czytaniem tekstów Juliana Tuwima.


(Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi)

Kolejna grupa uczniów wzięła udział w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci Kazimierzem Szymeczko, który zapoznał dzieci z tajnikami pracy pisarza oraz zaprezentował napisane przez siebie książki.

Wielką atrakcją było spotkanie z ilustratorką książek Marianną Jagoda-Mioduszewską, z którą uczniowie wykorzystując różne techniki plastyczne stworzyli własne książki.


(Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi)

Na zakończenie aktorzy z Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” (Izabela Gordon-Sieńko i Czesław Sieńko) wprowadzili dzieci w świat teatru. Podczas warsztatów teatralnych opowiadali o swojej pasji i pracy reżysera, scenografa, choreografa. Uczestnicy spotkania brali udział w krótkich scenkach do wybranych utworów Juliana Tuwima.

(mat. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi)