Milion złotych na kulturę - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Milion złotych na kulturę

Samorząd województwa dofinansuje w tym roku organizację 86 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Są wśród nich festiwale, przeglądy, spotkania artystyczne, koncerty i wydawnictwa. Przeznaczono na ten cel ponad milion złotych z budżetu województwa.
 
- Urząd Marszałkowski konsekwentnie wspiera organizację szeregu imprez kulturalnych w naszym regionie. Dotacje na organizację tego typu przedsięwzięć kierujemy między innymi do organizacji pozarządowych – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
W ramach skierowanego do trzeciego sektora konkursu na wykonywanie zadań publicznych, związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury oraz ochroną tradycji i dziedzictwa narodowego zarząd województwa rozdysponował w tym roku ponad milion złotych. Jego cel to wzbogacenie życia kulturalnego regionu o wartościowe wydarzenia artystyczne i kulturalne, ułatwienie dostępu do dóbr kultury oraz rozwijanie oferty edukacji artystycznej i kulturalnej.

Dotacje trafią na organizację wydarzeń artystycznych i imprez kulturalnych, przygotowanie wydawnictw, edukację kulturalną, przedsięwzięcia służące popularyzacji i ochronie dziedzictwa kulturowego i tożsamości regionu, a także promocję kultury województwa z udziałem twórców i wykonawców z naszego regionu.

W tym roku wsparcie pomoże w realizacji 86 przedsięwzięć. Wśród nich są również projekty z powiatu tucholskiego: Ogólnopolski Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego 2014 organizowany przez Stowarzyszenie "Via Natura" w Tucholi, 70-lecie poligonu rakietowego "Heidekraut"- inscenizacja historyczna organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", "ŻAGA"-I Plener Rzeźbiarski organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Burchat" w Gostycynie oraz KOCIOŁ Festival organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Kultury Muzycznej "TALENT" w Cekcynie.

Lista wszystkich dotacji tutaj.

Część rozdysponowanego przez Urząd Marszałkowski wsparcia trafi także na realizację zadań wieloletnich oraz przedsięwzięć wyłonionych w trybie uproszczonym.

(mat. kujawsko-pomorskie.pl)