O kradzionych różach, telefonach i przyjemności płynącej z czytania - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

O kradzionych różach, telefonach i przyjemności płynącej z czytania

We wrześniowy poranek (24.09) biblioteka w Cekcynie gościła Annę Łacinę, znaną młodym czytelnikom głównie za sprawą świetnie napisanych powieści obyczajowych.

W spotkaniu uczestniczyla grupa gimnazjalistów oraz osoby należące do Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy bibliotece. Anna Łacina swobodnie i z dużym zaangażowaniem odpowiadała na pytania dotyczące m.in. inspiracji i pomysłów do pisania książek, zainteresowań i pasji czy wzorców pisarskich. Sposób udzielania odpowiedzi oraz szeroki zakres poruszanych tematów sprawiły, że wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Pisarka starała się zachęcić młodzież do czytania, a tym, którym czytanie nie sprawia przyjemności, dawała cenne wskazówki, jak czytanie polubić.

Na koniec były podziękowania, kwiaty i dedykacje w książkach. Uczniowie niechętnie wychodzili z biblioteki, a do końca dnia wszystkie książki Anny Łaciny zostały wypożyczone. To ostatecznie utwierdziło organizatorów w przekonaniu, że spotkanie było naprawdę udane.

Spotkanie zorganizowane było w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

(mat. cekcyn.pl)