Paolo Costella – reżyser „(Nie)długo i szczęśliwie” – gościem MFF Transatlantyk! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Paolo Costella – reżyser „(Nie)długo i szczęśliwie” – gościem MFF Transatlantyk! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Jest nam miło poinformować, że Paolo Costella - reżyser filmu „(Nie)długo i szczęśliwie” i współscenarzysta „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” - będzie gościem tegorocznego MFF Transatlantyk!

Paolo Costella spotka się z widzami w najbliższą niedzielę - 5 grudnia, po seansie filmu o godzinie 12:30 (KinoGram).

Bohaterami filmu „(Nie)długo i szczęśliwie są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?

Paolo Costella w latach osiemdziesiątych pracował jako niezależny dziennikarz dla różnych gazet i magazynów, publikując artykuły o telewizji i kinie. W 1999 roku wyreżyserował swój pierwszy film, Tutti gli uomini del deficiente/ All the Moron’s Men (1999), którego był również scenarzystą.

W 2016 roku napisał (wraz z Paolo Genovese, Filippo Bologna, Paola Mammini i Rolando Ravello) scenariusz do filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, w reżyserii Paolo Genovese, prezentowanego w konkursie na 15. Tribeca Film Festival (gdzie zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz), nagrodzonego przez Włoską Akademię Filmową (David di Donatello Awards) w kategorii najlepszy film i najlepszy scenariusz.

Film cieszył się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce. Powstało aż 18 remake’ów filmu w takich krajach jak: Hiszpania, Grecja, Polska – (Nie)znajomi, Rosja czy Chiny.

Costella współpracował z Paolo Genovese przy kolejnych scenariuszach – Supereroi oraz
Il primo giorno della mia vita. W 2021 roku wyreżyserował filmy: (Nie)długo i szczęśliwie (napisany z Antonellą Lattanzi i Paolo Genovese) oraz Vicini di casa (scenariusz pisany wraz z Giacomo Ciarrapico).                 
              

                                       Film w kinach od 21 stycznia 2022 r.

                                                            ZWIASTUN
 
Download images