Piękny gest jednej z firm dla rodziny spod Legbąda - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Piękny gest jednej z firm dla rodziny spod Legbąda

Sprzęt AGD o wartości 4 tys. zł otrzymała rodzina państwa Glazerów z Radonka koło Legbąda, która ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy. Dar przekazała firma Media Expert.

„Po przejściu nawałnicy zwrócił się do mnie kierownik salonu Media Expert w Tucholi Marek Figiel. Zaproponował, że jego firma może pomóc rodzinie wskazanej przez nas, przez Ośrodek Pomocy Społecznej, która ucierpiała w nawałnicy. Przeanalizowaliśmy różne przypadki tych uszkodzeń. Tu rzeczywiście uszkodzony był cały szczyt budynku” – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Jak podkreśla, pan Adam Glazer przed kilkoma laty uległ wypadkowi i jest osobą niepełnosprawną, porusza się na wózku. Państwo Glazerowie mają też niepełnosprawne dziecko. „Te wszystkie okoliczności zaważyły na tym, iż wskazaliśmy właśnie tę rodzinę” – dodaje burmistrz.

Firma Media Ekspert przedstawiła listę sprzętów, z której państwo Glazerowie mogli wybrać najpotrzebniejszy sprzęt o wartości 4 tys. zł.

„Nasza firma zadeklarowała pomoc wybranym rodzinom. Przy współpracy z panem burmistrzem wybraliśmy rodzinę i przywieźliśmy te sprzęty, które zostały wybrane. Mam nadzieję, że będą służyć, muszą służyć wręcz. Państwo Glazerowie wybrali lodówkę i pralkę. Myślę, że to sprzęty najbardziej potrzebne teraz” – mówi Marek Figiel, kierownik salonu Media Expert w Tucholi.

Wzruszenia z otrzymanego daru nie kryła pani Dorota Glazer.

„Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy. Bardzo, bardzo serdecznie za nią dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i wsparcie, że zostaliśmy wybrani. Przecież jest mnóstwo ludzi poszkodowanych i w ciężkiej sytuacji” – podkreśla pani Dorota Glazer.

Pani Dorota dodaje, że przekazane dary są dużym odciążeniem dla skromnego budżetu rodziny, z którego pokrywane są koszty rehabilitacji jej męża i syna.

Materiał: tuchola.pl