Pogoda zawiodła, uczestnicy nie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Pogoda zawiodła, uczestnicy nie

173 osoby wzięły udział w III edycji wyprawy pieszo-rowerowej pn. „Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą”. Impreza odbyła się 10 maja w Amfiteatrze Leśnym w Tucholi Rudzkim Moście, a jej organizatorem był Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, również zapalony rowerzysta.

Pogoda nam co prawda nie dopisała, ale uczestnicy dzielnie stawili jej czoła i z tego się ogromnie cieszymy. Udało się bowiem pobić rekord ubiegłorocznej frekwencji – podczas jesiennej edycji (27 września 2012 r.) w imprezie wzięły udział 123 osoby, a w miniony piątek odnotowaliśmy aż 173 uczestników! Wszystkim należą się wielkie brawa za wytrwałość.


Fot. pk. Pomimo kiepskiej pogody, uczestników niezabrakło.

Tradycyjnie wyprawa rozpoczęła się od rejestracji uczestników, po czym wszyscy wyruszyli w trasę. Rowerzyści pokonali odcinek: Tuchola Rudzki Most - Świt – Tuchola Rudzki Most, z kolei amatorzy nordic walking mogli wybrać krótszą trasę: Tuchola Rudzki Most – Piszczek – Tuchola Rudzki Most. Mogli, ale jak się okazało, poszli w ślady rowerzystów i przeszli pełny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej!


Fot. pk. Każdy uczestnik który dokonał rejestracji brał udziałw losowaniu nagród.

O bezpieczeństwo medyczne uczestników zadbali harcerze z Komendy Hufca ZHP w Tucholi na czele z Komendantem Jarosławem Słomą.

Po zakończeniu wyprawy na uczestników czekał ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi. Panie przygotowały przepyszną zupę grochową, kluski z kapustą i drożdżówkę z owocami.


Fot. pk. Na uczestników wyprawy czekał ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi

Kiedy żołądki zostały napełnione, przyszedł czas na wielkie emocje. Odbyły się dwa konkursy: „Na najliczniej reprezentowaną szkołę z gminy Tuchola” oraz konkurs wiedzy o Tucholi i Borach Tucholskich „Tuchola”.

W pierwszym zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Kiełpinie, która osiągnęła najwyższą frekwencję – reprezentowało ją 31,9% uczniów.
W nagrodę otrzymała cyfrowy aparat fotograficzny z akcesoriami, który wręczył przedstawicielowi szkoły Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Z kolei konkurs wiedzy o Tucholi i Borach Tucholskich wygrali:
1.    Piotr Lubiński – zestaw kijków nordic walking;
2.    Krystyna Kozłowska - zestaw kijków nordic walking;
3.    Lidia Landmesser - zestaw kijków nordic walking;
4.    Wiktoria Grzeca – rower;
5.    Wiktoria Sawicka – rower.

Nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy na jesienną edycję wyprawy, która odbędzie się we wrześniu br.

(mat. Urzad Miasta w Tucholi)
(fot.pk)