Recenzja filmowa: Missing (PLAKAT) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja filmowa: Missing (PLAKAT)

Recenzja również na: mediakrytyk.pl

Nasze poprzednie recenzje alfabetycznie

Plakat i informacje o filmie

 

Pięć lat temu na ekranach kin gościł bardzo ciekawie opakowany thriller. Ojciec szukał swojej zaginionej córki, co samo w sobie nie było niczym szczególnym, nowatorski natomiast okazał się sposób realizacji, bo wszystkie poczynania zaniepokojonego rodzica oglądaliśmy z perspektywy ekranu komputera, telefonu, kamerek internetowych itp. Dawało to filmowcom wiele możliwości, które skrupulatnie wykorzystali. W kolejnym ich filmie wracamy do tej koncepcji.

Tym razem osiemnastoletnia June będzie w ten sposób szukać matki, która zaginęła podczas wyjazdu do Kolumbii z nowym partnerem. Stosunki między nastolatką, a rodzicielką są dość napięte, jednak June, nie mogąc opuścić Los Angeles, w pełni zaangażuje się w poszukiwania przez internet.

Widać, że ktoś porządnie popracował nad scenariuszem, który nie jest powtórką z rozrywki i odcinaniem kuponów od poprzedniego sukcesu. Twórcy okazali się bardzo pomysłowi w myleniu tropów i wykorzystywaniu możliwości, jakie oferują social media i wszelkie możliwe formy komunikacji elektronicznej. Oczywiście historia jest miejscami mocno naciągana i naszpikowana nieprawdopodobnymi twistami. Można się chwilami zastanawiać, jakim cudem nastolatka jest bardziej kompetentna od FBI. Jeśli jednak przymknąć oko na pewne absurdy, to można się na tym filmie bardzo dobrze bawić. Historia od pierwszych minut jest wciągająca, bohaterzy ciekawi i dobrze zagrani, nie ma nudy i sztucznych wypełniaczy. Na ekranie sporo się dzieje, bo jak wiadomo na pulpicie komputera może zmieścić się jednocześnie sporo danych, jednak twórcom udało się to sprawnie „ogarnąć”, tak że skoncentrowani jesteśmy zawsze na kluczowej informacji. Widz nie ma więc problemu, by dotrzymać kroku głównej bohaterce i razem z nią odkrywać, co przydarzyło się jej matce.

Jest to bezsprzecznie propozycja z rzędu czysto rozrywkowo-komercyjnych, o której zapomina się szybko po wyjściu z kina. Jest przy tym niegłupia i trzymająca w napięciu, a tym samym spełnia wszystkie oczekiwania widzów.

(Ala Cieślewicz)

Reż. Nicholas D. Johnson, Will Merrick

Ocena: 7/10