Recenzja filmowa: Mission: Impossible - Rogue Nation - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja filmowa: Mission: Impossible - Rogue Nation

Dzisiaj zapraszamy na €œMission: Impossible -“ Rogue Nation”, film sensacyjny produkcji USA, który swoją premierę miał 23 lipca 2015 roku, a do kin poskich wszedł w tym miesiącu, dokładnie 7 sierpnia 2015 roku.

Aż trudno uwierzyć, że to już prawie dwadzieścia lat, od kiedy Tom Cruise wcielił się w agenta do zadań niemożliwych Ethana Hunta, w pierwszej części Mission: Impossible. Format przyniósł już grubo ponad dwa miliardy dolarów zysku, nie dziwi więc, że wciąż powstają kolejne filmy. Bywało różnie. Po kultowej już jedynce, nadętej dwójce, ckliwej trójce i ożywczej czwórce, przyszedł czas na bardzo dobrą piątkę. Tym razem nasi agenci uganiają się za Syndykatem – tajną organizacją świetnie wyszkolonych renegatów, która sieje terror na świecie.

Format M: I zyskał taką popularność, bo chociaż naszpikowany jest pomysłowymi i śmiercionośnymi gadżetami, mamy pewność, że zawsze gdzieś po drodze Ethan Hunt zmierzy się ze szwarccharakterem na gołe pięści. Tego trzymają się twórcy i w tej części. Jest akcja, jest napięcie, są efekty, jest porwanie brytyjskiego premiera i nurkowanie bez butli z tlenem.

Jak na pięćdziesięciolatka z hakiem Tom Cruise jest w fantastycznej formie, dlatego często oglądamy go tu toples. (Na jego miejscu każdy by się chwalił). Dziwny to facet, który wierzy, że Ziemię stworzyli kosmici i któremu szerokiego uśmiechu pozazdrościć może żarłacz biały. Faktem jest jednak, że grał ze wszystkimi i u wszystkich i własnoręcznie napisał parę akapitów w historii kina. Z biegiem czasu pokazuje też coraz większy dystans do siebie. Jako, że to niski facet (ok. metr siedemdziesiąt w kapeluszu), w przeszłości operatorzy musieli stawać na rzęsach, żeby na ekranie robić z niego wielkoluda. Natomiast w ostatnim filmie wyraźnie widać, że robi miazgę z oprychów dwa razy większych od siebie.

Wiadomo, że my fani dobrej sensacji czekamy przede wszystkim na jesiennego Bonda, ale Ethan Hunt doskonale sprawdza się jako smaczna przystawka.

(Ala Cieślewicz)

reż. Christopher McQuarrie

Obsada:
Tom Cruise
Jeremy Renner
Simon Pegg
Rebecca Ferguson
Ving Rhames
Alec Baldwin
Sean Harris
Simon McBurney