Recenzja książki: Konrad Możdżeń - Chodź ze mną - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Konrad Możdżeń - Chodź ze mną

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Pragnienie

(…)Akcja książki dzieje się we Wrocławiu, gdzie Dariusz Drzewiecki zakupuje starą i opuszczoną piwnicę w budynku Nowej Giełdy. Dawniej mieścił się tam lokal „Goldenes Kalb”, ale wskutek różnych zawirowań miejsce było od wielu lat zamknięte. Nowy właściciel chce tchnąć w restaurację nowe życie, ale rzecz jasna nie wszystko idzie po jego myśli. Zarówno personel, jak i znajomi Dariusza zaczynają dostrzegać i odczuwać coś dziwnego. A to coś szura za ścianą (pewnie szczur), a to ktoś nieuprawniony chodzi korytarzami (pewnie klient się zgubił szukając łazienki). Jednak nie tylko w lokalu zaczyna dziać się coś przerażającego, cokolwiek to jest, rzutuje również na ludzką psychikę.

Możdżeń jak na powieściowego debiutanta wyjątkowo sprawnie buduje napięcie. Momentami do przesady. U takiego Kinga, z każdym pojawieniem się czegoś nienazwanego, dostajemy coś nowego, nawet jeżeli bardzo małego. W „Chodź ze mną” brakowało mi tych odmiennych tropów. Do połowy książki tak naprawdę obracamy się w tym samym.(DALEJ)