Recenzja książki: Małe wielkie rzeczy – Jodi Picoult - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Małe wielkie rzeczy – Jodi Picoult

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Wyjazd do Portugalii zaczął się wspaniale: słońce, plaża, czas spędzany z przyjaciółmi w oczekiwaniu na wyniki egzaminów, które miały otworzyć przed nimi tyle możliwości! Życie Henry’ego było pełne planów i nadziei, jednak wszystkie runęły wraz z jednym skokiem do wody…

„Małe wielkie rzeczy” to prawdziwa historia. Dla pełnego energii siedemnastoletniego gracza w rugby paraliż wywołany nieszczęśliwym skokiem do wody oznaczał koniec życia, jakie znał. Lektura jego opowieści budzi oczywiście ogromne współczucie, ale to nie jedyne i najważniejsze przesłanie autora – przede wszystkim motywuje i inspiruje czytelników, pokazując im, że siła pochodzi nie z ciała, a z ducha i że „każdy dzień może być dobrym dniem”, kiedy jest się „zajętym życiem”.

Książkę otwiera opis przygotowań do wyjazdu oraz samego wypadku. Każdy z nas zna pewnie wiele podobnych historii, ale czytanie wspomnień kogoś, kto przez to przeszedł, może przyprawić o dreszcz. Trudno sobie nawet wyobrazić ogrom nieszczęścia, jakie(Dalej)