Recenzja książki: Michał Dąbrowski – Imię Boga - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Michał Dąbrowski – Imię Boga

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Nowy wspaniały świat

(…)A o czym jest „Imię Boga”? Akcja dzieje się w Aazh, gdzie dwóch młodych lekarzy Ethon i Lheiam próbują dokonać medycznego przełomu. Nie jest jednak to takie łatwe. W państwie panuje delikatna równowaga pomiędzy cesarstwem a kościołem, która w pewnym momencie zostaje zachwiana. Tym samym rozpoczyna się bezwzględna walka o władzę, w której będzie wiele pobocznych ofiar. Jakby tego było mało, w mieście pojawiają się agenci innego państwa – a wraz z nimi piękna Lori – starający się zrealizować swoje partykularne interesy. Czytelnik więc na pewno nie będzie na nudę narzekał.

I to nie tylko z powodu interesującej fabuły. Powieść – jak na debiut – jest angażująca, dobrze napisana i naprawdę interesująca. Rozpisana w najdrobniejszych szczegółach intryga jest spójna i prowadzi nas ku nieoczywistemu zakończeniu. Ponadto obserwujemy miasto z perspektywy kilku postaci, a wykreowany świat – niczym w „Malazańskiej Księdze Poległych” lub „Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza” – sprawił, iż z(DALEJ)