Recenzja książki: Nassim Nicholas Taleb – Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Nassim Nicholas Taleb – Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem.

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

„To czego nie wiemy, jest znacznie ważniejsze od tego, co wiemy”

Ludzkość od dawna szczyci się swoimi osiągnięciami, stopniowym zapełnianiem białych plam wiedzą z różnych dziedzin. Szkoda, że wiedząc coraz więcej mamy coraz mniejszy respekt wobec tego, czego nie wiemy. Ignorujemy fakt, że to, do czego poznania usilnie dążymy, może nie mieć aż takiego znaczenia jak wszystko, czego się dowiemy niezamierzenie, zwyczajnie przez przypadek. Podobnie jak z poznawaniem ludzi, więcej powie nam o nich to, jak zachowają się w jednej ekstremalnej sytuacji, niż będziemy w stanie ocenić na podstawie wielu konwencjonalnych rozmów. Także dziś coraz większy wpływ na kształt świata mają rzadkie, niespodziewane zdarzenia, które doczekały się wdzięcznego określenia „czarne łabędzie”. Czym dokładnie są, dlaczego jest i prawdopodobnie będzie ich coraz więcej, a przede wszystkim jak zminimalizować negatywne skutki ich wystąpienia?

Zadanie wyjaśnienia tych kwestii jest arcytrudne, gdyż trzeba przekonać ludzi, że będąc coraz bardziej zaawansowani na wielu polach, stajemy się(DALEJ)