Recenzja książki: Natalia A. Bieniek – Dom sekretów - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Natalia A. Bieniek – Dom sekretów

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Pogrzebane tajemnice

(…)Nie ukrywam, że byłem bardzo ciekawy powieści Natalii Bieniek pod tytułem „Dom sekretów”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jej autorka z wykształcenia jest anglistką, na swoim koncie ma już jedną powieść obyczajową.

Autorce postawiłem spore wymagania i szykowałem się na prawdziwą literacką ucztę. Wszystko to za sprawą wydawcy, który reklamuje książkę następująco: „dawne, od lat skrzętnie zatajane sprawy wychodzą na światło dzienne...” Przyznacie, że brzmi to bardzo obiecująco. Osobiście lubię takie historie, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, prowadząc do zupełnie nieoczekiwanego finału.

Czy zatem „Dom sekretów” spełnił oczekiwania, jakie pokładałem w tej powieści? Czy autorka zbudowała wciągającą fabułę, która potrafi porwać czytelnika bez reszty i przenieść go w zupełnie inny świat? Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca prosta.

Zacznijmy od mocnych stron książki, których jest całkiem sporo. Akcja powieści rozgrywa się w Łodzi. Łódź sama w(DALEJ)