Recenzja książki: Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza

AUTOR: Hallie Rubenhold

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Ofiary zbrodni zasługują na pamięć

Chyba każdy z nas, bez względu na to, gdzie mieszka, czym się interesuje i jakie czyta książki, całkiem dobrze zna postać Kuby Rozpruwacza — seryjnego mordercy kobiet, który grasował w Whitechapel — jednej z najuboższych i najbardziej niebezpiecznych dzielnic XIX-wiecznego Londynu. Zbrodniarz o nieustalonej tożsamości na trwałe zapisał się w historii, znalazł swoje miejsce w książkach, filmach i rozmaitych wytworach popkultury, stał się fascynującą zagadką, którą wielu próbowało rozwikłać.

Ale co wiemy o jego ofiarach? Nie były anonimowe, a jednak przez ponad sto lat nikt nie zadał sobie trudu, by je nam odpowiednio przedstawić — w zbiorowej wyobraźni są więc tylko prostytutkami o niezbyt istotnych nazwiskach, nieznanej bliżej przeszłości i twarzach pozbawionych konkretnych rysów.

Angielska historyczka Hallie Rubenhold postanowiła oddać sprawiedliwość Polly Nichols, Annie Chapman, Elizabeth Stride, Catherine Eddowes i Mary Jane Kelly. Ustalić prawdę na ich temat, dowiedzieć się, kim były(DALEJ)