Recenzja książki: Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne

praca zbiorowa, Otto Penzler

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Zbrodnie pod choinką

Dla większości z nas Boże Narodzenie to czas pełen dobroci. Świąteczna atmosfera skłania ludzi do okazywania bliźnim życzliwości, do udzielania wsparcia tym, którym zabrakło w życiu szczęścia, do dzielenia się i przebaczania. Wszyscy, którzy czują się nieco przytłoczeni ogromem miłości, krążącej w grudniowym powietrzu, mogą poszukać ucieczki w literaturze kryminalnej, na przykład w „Świątecznie tajemnicach” - antologii opowiadań o przestępcach, którzy nie zrobili sobie gwiazdkowej przerwy.

Otto Penzler na ponad siedmiuset stronach zebrał niemal trzydzieści utworów. Większość z nich wyszła spod pióra mało znanych pisarzy — jedyne głośne nazwiska, jakie znajdziemy w książce to Agatha Christie, Thomas Hardy i Arthur Conan Doyle. Sięgając po „Świąteczne tajemnice”, możemy więc odkryć twórców, o których do tej pory nawet nie słyszeliśmy, a z takiej okazji na pewno warto skorzystać. Bardzo przydatna jest notka zamieszczona przed każdym z opowiadań — przedstawia nam pokrótce jego autorkę lub(DALEJ)