Recenzja książki: "W domu innego" - Rhidian Brook - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "W domu innego" - Rhidian Brook

Dzięki uprzejmości portalu lubimyczytac.pl zachęcamy Państwa do lektury recenzji książek, które pojawiają się na tej interesującej stronie.

Recenzje będą się ukazywały w piątki i będą powtarzane we wtorki. Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.plInny, czyli jaki?

Dobry Niemiec to martwy Niemiec -€“ te słowa, które padają na pierwszych stronach „W domu innego” w dużej mierze oddają emocje, którymi po II wojnie światowej cały świat darzył Niemców. Powieść Brytyjczyka Rhidiana Brooka, skonstruowana jak gotowy scenariusz filmowy, do tych właśnie emocji sięga. Bazująca na faktach z życia dziadka autora, książka uświadamia, jak złożone i trudne były relacje między zwyciężonymi a zwycięzcami.

Lewis Morgan, brytyjski pułkownik i jego żona Rachael, przybywają do Hamburga, którego odbudowę ma nadzorować. Towarzyszy im syn, Edmund. Rodzina zamieszkuje w pięknym domu, domu „innego” - Niemca, Stefana Luberta. Owdowiały architekt i jego nastoletnia córka, Frieda. przygotowani są na przymusową wyprowadzkę ze swojej luksusowej willi, przepełnionej dziełami sztuki. Tymczasem Lewis proponuje im, aby mieszkali -€“ Lubertowie na górze posiadłości, Morganowie na dole. (Więcej...)