Recenzja książki: Wioletta Sawicka - Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Wioletta Sawicka - Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach

Cykl: Wiek miłości, wiek nienawiści (tom 3)

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Maria. Życie wśród przeciwności losu

„Pokazał zdjęcie ślicznej dziewczyny o ciemnych włosach. Miała w nie wpięty kwiat. Zaintrygowana Marie przyglądała się portretowi. Jakaś zablokowana szufladka otworzyła się w jej głowie. Była niemal pewna, że to właśnie tę młodą kobietę widziała”.

Zacznę nieco sentymentalnie. Gdy brałem do ręki pierwszy tom sagi Wioletty Sawickiej „Wiek miłości. Wiek nienawiści”, nie wiedziałem czego się spodziewać. Prawdę mówiąc, spodziewałem się kolejnej ckliwej historii, ni to romansu, ni to powieści obyczajowej. Całe szczęście lektura „Oleńki. Panienki z Białego Dworu” rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Po prostu pokochałem ten cykl. Każdy kolejny tom jest lepszy od poprzedniego.

Nie inaczej jest z „Marią. Dziewczyną z kwiatem we włosach”. Ten trzeci tom wyróżnia się jednak czymś jeszcze. Otóż bez wątpienia ma on najładniejszą okładkę z całego cyklu. Spogląda z niej na nas piękna młoda dziewczyna, z niebieskim kwiatem wpiętym we włosach. To oczywiście tytułowa Maria, a raczej Marie von Lauen(DALEJ).