Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Tucholę - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Tucholę

4 czerwca 2016 r. na terenie ZSLiT oraz ZAZ (ul. Świecka 89a w Tucholi) odbył się Powiatowy Dzień Dziecka połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego oraz XIV Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia były: Powiat Tucholski z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Kujawsko-Pomorski, Koło Powiatowe w Tucholi. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak objął je Honorowym Patronatem, a w sobotę oficjalnie odwiedził Tucholę.  Rzecznik wyraził aprobatę dla corocznych akcji społecznych i charytatywnych w Tucholi:  ,,Cieszę się, że Tuchola nie zapomina o osobach z niepełnosprawnościami. One równie pięknie wyrażają swoje emocje, przemyślenia, odkrywają przez publicznością liczne talenty. Ważne, że to wydarzenie integruje społeczeństwo całego powiatu".  

Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na plakat pt. „Dziecięce marzenia”, który Patronatem Honorowym objęła Halina Janowska- Giłka- Kawaler Orderu Uśmiechu i Prezes Tucholskiego Stowarzyszenia Via Natura. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi i upominkami. Pani Prezes także towarzyszyła Rzecznikowi Praw Dziecka podczas sobotnich imprez oraz rozdania nagród. W uroczystości uczestniczył również Michał Mróz- Starosta Tucholski.

Nie zabrakło występów artystycznych, przeglądów lokalnej twórczości oraz gier i zabaw dla dzieci, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem.

Źródło: www.brpd.gov.pl