Spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą w Poczytalni DNA - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą w Poczytalni DNA

Szczegółowy materiał: tok.tuchola.pl

W sobotę 7 września 2019 r. na rynku w Tucholi odbędzie się druga edycja Poczytalni Domu Nurtów Artystycznych, której gościem będzie Krzysztof Skiba. Frontman zespołu "Big Cyc" opowie o swojej nowej książce "Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza". Poczytalnia będzie czynna od godziny 09:00 (równolegle z Narodowym Czytaniem organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Tucholi), natomiast spotkanie autorskie ruszy o godz. 11:00. Wydarzenie jest darmowe. Przewidziany poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasta ufundowany przez restaurację "WinoGrono". Organizator: Dom Nurtów Artystycznych, współorganizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury, Gmina Tuchola i restauracja "WinoGrono". Grafikę wydarzenia oraz więcej informacji przesyłam w załączniku.

 

Krzysztof SKIBA

Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. Makumba, Dres, Świat według Kiepskich,  Berlin Zachodni).   Od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 2 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.   

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch "Wolność i Pokój"). W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem "Wolności i Solidarności". 

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. W 1990 otrzymał tytuł "najlepszego autora tekstów piosenek".  W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. Lalamido, Podróże z żartem, Uwaga Hotel, Mini Szansa).  Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Przez lata publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost.

Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów "Skibą w Mur" (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych "Opowiadania podwodne" (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. "Artyści, wariaci, anarchiści" (Wydawnictwo NCK 2010) i "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" (Wydawnictwo NCK 2015).    

Prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.   

W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. "Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".