Spotkanie z Haliną Kunicką i Kamilą Drecką - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Spotkanie z Haliną Kunicką i Kamilą Drecką

W środę 13 maja 2015 r. gośćmi naszej biblioteki były Halina Kunicka i Kamila Drecka, autorki książki pt. Świat nie jest taki zły. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Halina Kunicka to wielka dama polskiej piosenki, szczególnie popularna w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Do jej największych przebojów należą Orkiestry dęte, To były piekne dni, Niech no tylko zakwitną jabłonie, Od nocy do nocy. Autorka kilkunastu albumów płytowych , z których trzy doczekały się statusu złotych.

Spotkaniu, które prowadzone było w konwencji dialogu pomiędzy autorkami książki towarzyszył pokaz zdjęć i film, przedstawiający relacje piosenkarki z osobami z najbliższego otoczenia, m.in. z synem Marcinem Kydryńskim, Magdaleną Zawadzką, Czesławem Majewskim.

Piosenkarka mówi o sobie:
"Ja nieustająco czuję się młodą osobą. Nie mam w sobie cech osób będących w zaawansowanym wieku, które nie potrafią się zachwycić światem, nie potrafią się nim zadziwić. Ja się stale dziwię, zachwycam, reaguję, nic mi nie jest obojętne i to daje mi poczucie, że żyję. Świat mnie interesuje. Bo przecież jednak nie jest taki zły".

W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy twórczości Haliny Kunickiej, którzy mieli możliwość zakupu książki i zdobycia autografu oraz osobiście porozmawiać z piosenkarką.

(mat. mbp.tuchola.pl)