Szkoła Podstawowa w Kiełpinie: Lekcja o budżecie obywatelskim i samorządzie. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie: Lekcja o budżecie obywatelskim i samorządzie.

Uczniowie z Kiełpina wzięli udział w nietypowej lekcji WOS-u

W ostatni poniedziałek (28.01) uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie na lekcji „Wiedzy o społeczeństwie” gościli byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Tucholi Pawła Cieślewicza. Obecnie to przewodniczący „Zespołu ds. opracowania i przygotowania dokumentów Budżetu Obywatelskiego”.

I między innymi to właśnie temu zagadnieniu poświęcona była lekcja. Paweł Cieślewicz przybliżył młodzieży zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego, wyjaśnił, na czym polega i jakie przedsięwzięcia można realizować.

„Spotkanie to doskonale wpisuje się w akcję promocyjną dotyczącą budżetu obywatelskiego. W gminie Tuchola będzie on wprowadzony po raz pierwszy, dlatego tak ważne jest, aby informować mieszkańców, jakie przyświecają mu cele, jak przygotować i złożyć projekty zadań” – mówi Paweł Cieślewicz. Jak dodaje, uczniowie będą mogli przekazać zdobytą wiedzę swoim najbliższym.

Spotkanie przyniosło wiele korzyści. Oprócz zagadnień związanych z budżetem obywatelskim, była także mowa o pracy urzędu, funkcjach i zadaniach gminy, a także o strukturze organizacyjnej gminy oraz o zasadach wyboru członków organów gminy.

fot. Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

Materiał: tuchola.pl