TOK: Wystawa - Ja po prostu mam talent - otwarta! (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

TOK: Wystawa - Ja po prostu mam talent - otwarta! (ZDJĘCIA)

Materiał: tok.tuchola.pl
 
 

W środę 1 września 2021r. w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy pn. „Ja po prostu mam talent”. Na wystawie zaprezentowano prace, które wzięły udział w przeglądzie twórczości plastycznej dla dzieci i młodzieży „Ja po prostu mam talent”. Przegląd zorganizowany był w 4 kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykonywali prace w dowolnej technice płaskiej jak: malarstwo, pastel, grafika warsztatowa. Prace oceniano pod względem estetyki i staranności wykonania, a także brano pod uwagę inwencję twórczą.

– Po wielu trudach, przy pomocy nauczycieli oraz dyrektorów szkół wybraliśmy 19 uzdolnionych dzieci i młodzież chodzących do przedszkoli i szkół w gminie Tuchola. Wystawa przedstawia działa obrazujące otaczającą nas przyrodę, miasto, ludzi i zwierzęta. Prace prowadzą nas przez różne techniki malarskie: od akwareli, malarstwo olejne, pastelowe, po rysunek ołówkiem i kredkami. Wiara we własny talent oraz determinacja w działaniu są najważniejsze. Talent musi być podparty pracą i samodyscypliną. Gwarancją rozwoju jest nieustanne wytyczanie sobie nowych celów. Przede wszystkim liczy się wierność własnym przekonaniom i wyznawanym wartościom. O tym zawsze powinni pamiętać młodzi twórcy – przekazała Katarzyna Piotrowska – pomysłodawczyni  przeglądu.

Dzieci, które wyróżniono na przeglądzie zostały nagrodzone.

– Nagrody w tym przeglądzie są nietypowe. Zapraszamy uczniów na warsztaty malarstwa akwarelowego z panem Adamem Papke, a dzieci przedszkolne na warsztaty plastyczne z panią Katarzyną Baszak, aby w ten sposób poznali fantastyczne techniki plastyczne, niezwykłych twórców oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności manualne – podsumowała realizatorka przeglądu.