Tucholanki piąte na turnieju w Malborku - Reporter-24.pl
wszystkie

Tucholanki piąte na turnieju w Malborku

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka halowa – turniej kobiet w Malborku

Młody zespól MLKS Tucholanka/Kobiak Tuchola bardzo dobrze spisał się na międzywojewódzkim turnieju w Malborku. Organizatorem turnieju był AKP Jastrząb Malbork. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z województw: Kujawsko-pomorskiego, Warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Dziewczęta z Tucholi po minimalnych porażkach z Jastrzębiem Malbork 0:1 i z Biało- Zielonymi Gdańsk 0:1 w dwóch kolejnych meczach pokonały gospodynie turnieju i Olimpię Czersk i w klasyfikacji końcowej zajęły 5 miejsce.
Bramkarka Tucholanki Nikola Wegner została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju na tej pozycji.

Pierwsze miejsce zajął zespół GKS Żukowo, który w finale pokonał 4:0 GKS Wikielec. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Biało-zielone Gdańsk i Celdena Jastrząb Malbork. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gdańszczanek 7:1.W pojedynku o piąte miejsce w zawodach Tucholanka-Kobiak Tuchola pokonała w rzutach karnych drugi zespół Jastrzębia Malbork, występujący pod szyldem An-Mar Jastrząb.

Tucholanki wystąpiły w składzie: Nikola Wegner – Oliwia Góra, Ewa Benke, Basia Piekarska, Sandra Andrearczyk, Kinga Murawsky, Syntia Łyczywek, Kasia Pastwa, Weronika Zabrocka, Olga Zielińska, Oliwia Rymacka, Jessica Gniot, Weronika Czarnowska. Trener Marek Zienkiewicz.