Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Uczennice ZSLiA mistrzami Powiatu (FOTO)

Piłka nożna – Igrzyska szkolne

W ramach rozgrywek Szkolnych Igrzysk Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem były to mistrzostwa powiatu tucholskiego w piłce nożnej dziewcząt na „Orliku” szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Tucholskiego.

Gospodarzem mistrzostw był Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

Zawody odbyły się na boisku orlika przy Zespole Szkól Ogólnokształcących. Otwarcia mistrzostw dokonała dyrektor ZSLiA Regina Wrębel. Zawody przeprowadził nauczyciel ZSLiA Marek Zienkiewicz. Startowały cztery reprezentacje szkół średnich. Ogółem rozegrano 6 spotkań piłkarskich, które sędziował Piotr Gierwatowski ze Śliwic.

Po emocjonujących i zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Ciekawym było to, że turniej był bardzo wyrównany a wyniki spotkań to 1: 0, lub 1:1. Tak się złożyło, że ostatni mecz turnieju między zespołami ZSLiA i ZSO zadecydował o zwycięstwie. Tym razem najlepiej spisały się uczennice ZSLiA i pokonały koleżanki z ZSO 1:0. Zwycięską bramkę zdobyła Kamila Hass.

Wyniki mistrzostw powiatu:
ZSLiA – ZSL 1:0, ZSO – ZSLiT 1:1, ZSL – ZSO 0:1, ZSLiT – ZSL 0:1, ZSLiT – ZSLiA 1:1, ZSLiA – ZSO 1:0.

Tabela:
1.ZSLiA Tuchola    3    7    3 – 1
2.ZSO Tuchola    3    4    2 – 2
3.ZSL Tuchola    3    3    1 – 2
4ZSLiT Tuchola    3    2    2 – 3

Zwycięzca turnieju grał w składzie: Kamila Hass, Daria Kapka, Marta Grzempa, Wioleta Recka, Estera Kościelska, Edyta Kościelska, Agnieszka Rompalska, Kinga Łangowska, Wiktoria Augustyńska oraz Martyna Patyna. Opiekun Marek Zienkiewicz.

Klasyfikacja generalna
1. ZSO Tuchola    51 pkt.
2. ZSLiA Tuchola    47 pkt.
3. ZSLiT Tuchola    45 pkt.
4. ZSL Tuchola    36 pkt.
5. TSR  Tuchola    9 pkt.
6. ZS Śliwice    7 pkt.

Do zakończenia rywalizacji Szkolnych Igrzysk Sportowych zostały tylko jedne zawody a mianowicie - lekkoatletyka, które odbędą się 22 maja 2013 r.

(Tekst i fot. Henryk Sala)