Uczniowie Technikum Agrobiznesu zgarnęli wielką kasę - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Uczniowie Technikum Agrobiznesu zgarnęli wielką kasę

Uczniowie klasy II Technikum Agrobiznesu: Jarosław Warmbier, Przemysław Piesik, Tomasz Dammer, Filip Pstrąg i Kacper Belt zajęli 2 MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie „Fair Play Bank/Geneza” organizowanym przez Bank Spółdzielczy i tym samym otrzymali do podziału kwotę 15.000 zł. Każdy z finalistów wzbogacił się więc o 3.000 zł.

W grze uczestniczyło ponad 2700 zespołów. Uczniowie tworząc team o wymownie brzmiącej nazwie „Pirates of Money” już w drugim tygodniu byli w najlepszej dwudziestce. Z wielką pasją rozwijali sieć minibanków i podejmowali decyzje inwestycyjne. Wszystkie opcje wybierali wspólnie. Jak sami twierdzą, w uplasowaniu sie na tak wysokim miejscu, pomogło im szczęście, ale przede wszystkim duże zaangażowanie całego zespołu, gdyż aktywnie uczestniczyli w grze po kilka razy dziennie, a nawet w godzinach wieczornych.

Jak na wygraną zareagowało otoczenie? „Rodzice wciaż nie dowierzaja, ale otrzymanie wygranej z pewnością spowoduje zmianę tej sytuacji” – informuje z uśmiechem Filip Pstrąg. Młodzi inwestorzy nie planują przehulać zarobionych pieniędzy. Z pokerową miną informują, że mądrze spożytkują nagrodę. Kurs prawa jazdy, zakup komputera, dofinansowanie do wymarzonego samochodu… pomysłów jest wiele.

(mat. Starostwo Powiatowe w Tucholi)