Udana zabawa na festynie rodzinnym w Legbądzie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Udana zabawa na festynie rodzinnym w Legbądzie

„Bawią się znakomicie dzieci i rodzice” – pod takim hasłem na terenie Szkoły Podstawowej w Legbądzie odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji.

Można było obejrzeć występy artystyczne Zespołu Tanecznego pod kierunkiem Mirosława Cherka oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego „Paradise” z Karsina, w którym tańczy uczeń SP w Legbądzie.

Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie w programie „Mam talent”. Odbył się także pokaz mody ekologicznej. Wyłoniono sportowe pokolenia rodziców poprzez udział w różnorodnych konkurencjach, m.in.: przyszywanie guzików na czas, wyciskanie hantli na czas, tor sprawnościowy w alkogoglach oraz turniej 1 z 10.

Dla dzieci największą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. W programie znalazły się również gry i zabawy, wystawa zwierząt domowych, malowanie twarzy oraz pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Legbądzie.

Pasjonaci motoryzacji mogli obejrzeć pojazdy Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „Dragon”. Dla smakoszy przygotowano stoiska gastronomiczne, grill i kawiarenkę. Przeprowadzono również zbiórkę publiczną w formie sprzedaży różnych przedmiotów wykonanych przez uczniów. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy szkolnej.

Rękodzieła ludowe oraz wystawę staroci można było obejrzeć dzięki obecności przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Tucholi oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Legbądzie.

Rozegrano również mecze towarzyskie piłki nożnej i piłki siatkowej - uczniowie kontra rodzice i przyjaciele szkoły. Oba spotkania wygrali rodzice.

(mat. Urząd Miasta w Tucholi)
(fot. Henryk Sala)