Warto zobaczyć: Pałac w Walewicach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Warto zobaczyć: Pałac w Walewicach

Zobacz też:
 

Kolejne miejsce, które warto zobaczyć, to Pałac w Walewicach. Mnie, poza urodą pałacu, który znałem tylko ze zdjęć, do odwiedzin Walewic dopingowała historia tego miejsca. Mowa oczywiście o Marii Walewskiej i jej związku z Napoleonem Bonaparte. Z tego związku, właśnie w Walewicach, w 1810 roku, urodził się Aleksander Florian Józef Colonna-Walewski, później m.in. minister spraw zagranicznych Cesarstwa Francji. Inne ciekawe informacje na temat Pałacu i osób z nim związanych znajdziecie Państwo na licznych stronach internetowych poświęconych Walewicom.

To ciekawe miejsce znajdziecie Państwo w okolicach Łodzi. Rzeczywiście, pierwsze wrażenie po dotarciu na miejsce, jest sympatyczne. Dalsze zwiedzanie otoczenia Pałacu budzi jednak mieszane uczucia. Jest uroczo i romantycznie, ale są też miejsca zaniedbane. Wnętrz nie zwiedzałem, bo nie były dostępne. Z tego co wiem, odbywają się tam plenery malarskie i oczywiście nie możemy zapomnieć o znajdującej się obok staninie koni.

Niedaleko Walewic znajduje się miejscowość Sobota z pięknym kościołem. Bardziej znany jest Piątek, oficjalny środek Polski, ale Sobota ze swoim kościołem, to naprawdę ciekawe miejsce

(Red.)