Wernisaż Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego (zdjęcia) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wernisaż Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego (zdjęcia)

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego. Już po raz jedenasty wybitni artyści malarze i rzeźbiarze zawitali do malowniczej Brdy w Borach Tucholskich. Wernisaż wyjątkowej wystawy uwieczniliśmy na zdjęciach.

Organizatorem Pleneru od wielu lat jest Prezes Stowarzyszenia ,,Via Natura” Halina Janowska-Giłka, a całe przedsięwzięcie wspiera Senator RP Andrzej Kobiak.  Niezmiennie miejscem pracy i inspiracji wybitnych artystów malarzy i rzeźbiarzy jest Pensjonat ,,Zielony Wiatr”, zlokalizowany w samym sercu Borów Tucholskich. To szczególne miejsce o artystycznych tradycjach, jest bardzo cenione przez twórców wielu dziedzin sztuki. 

Jedenasta już edycja Pleneru łączy artystów różnych dyscyplin sztuki. Wśród tegorocznych uczestników pleneru znaleźli się: Agnieszka Mitura, Ula Dzwonik, Ewa Pohlke, Katarzyna Szurkowska, Ita Haręza, Marek Andała, Waldemar Marszałek, Krzysztof Zieliński, Dariusz Mlącki, Adam Romaniuk, Gintautas Vaicis.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży z Powiatu tucholskiego, jak również spotkanie artystów-malarzy z mieszkańcami DPS w Wysokiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wernisażu XI. Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego.