Wystawa fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Wystawa fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Materiał: tuchola.pl

 

 

Dyrektor TOK oraz dyrektor, nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi mają zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie wystawy fotografii autorstwa Joanny Rulewskiej i Andrzeja Drelicha z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, które odbędzie się 19 marca br. o godz. 10:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wystawa potrwa do 10 kwietnia br.

W programie:

– otwarcie wystawy fotograficznej

– ekspozycja rękodzieła uczniów SOSW w Tucholi

– prezentacje unikatowych hobby dzieci

– konkurs fantowy

– występy artystyczne absolwentów z Trisomią 21

– prelekcja rodzica dziecka z Zespołem Downa

– słodki poczęstunek

Organizatorzy uprzejmie proszą o uszanowanie bohaterów wernisażu w tym ważnym dla nich dniu i zamanifestowanie swej solidarności z nimi poprzez założenie dwóch różnych skarpetek lub narysowanie na wewnętrznej stronie dłoni poprzecznej linii prostej.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - to święto przypada 21 marca, w sobotę. To dzień witania wiosny, budzenia się życia…

Na krótko przed tym dniem, 19 marca, o godzinie 10:00 w TOK odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej prawdziwym bohaterom – dzieciom z naszego regionu, uczniom, podopiecznym i absolwentom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi.

Prace, jakie będzie można obejrzeć, to fotografie powstałe przy okazji sesji zdjęciowej do kalendarza, którego bohaterami są dzieci z Zespołem Downa, ich mamy oraz motocykliści z grupy motocyklowej Magneto z Żalna.

Zapraszamy na tę niecodzienną wystawę, podczas której oprócz fotografii, będzie można obejrzeć rozmaite prace wykonane przez uczniów z tucholskiego ośrodka.

Otwarcie będzie uatrakcyjnione występami naszych absolwentów z Zespołem Downa.

Na znak sympatyzowania z dziećmi z Trisomią 21, włóżcie kolorowe, różne skarpetki. Pokażcie, że nie tylko to wartościowe, co idealne, symetryczne, ułożone…

Okażmy wielkie serce wspaniałym ludziom, którzy na to zasługują!

Organizatorzy ogłaszają konkurs dla szkół podstawowych naszej gminy i powiatu. Przyjdźcie na wystawę i zróbcie ciekawe, intrygujące, zaskakujące zdjęcie z jedną z prezentowanych fotek, nadeślijcie na adres Facebooka SOSW w Tucholi, a po zakończeniu wystawy, 15 kwietnia wyłonimy zwycięzców, których nagrodzimy.

Wszystkich mieszkańców Tucholi, naszej gminy i całego powiatu zapraszamy do obejrzenia tej niecodziennej wystawy, która będzie dostępna do 10 kwietnia.”