Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Tomasz Szukalski - Tina Kamila
Czytaj całość
Nie jest to jeden z tych albumów Szukalskiego kiedy przy pierwszym odsłuchu włosy na rękach jerzą się w klucze wiolinowe. Zresztą pierwszego odsłuchu już nawet nie pamiętam. Jednak jestem pewien, że to  płyta która przynosi kompromis. Fani Tomasza Szukalskiego obojętnie czy najbardziej ceniący okres ostrego free, czy okres bluesowego duetu z Januszem Szprotem spotykają się tutaj – w połowie drogi, przy Tina Kamila podają sobie ręce i wspólnie zachwalają mistrza.

Long Play wydany w 1986 roku przez Polskie Nagrania został w t...
Recenzja filmowa: Światła wielkiego miasta (1931)
Czytaj całość
To wzruszająca historia, w której Charlie - włóczęga robi wszystko, by pomóc niewidomej kwiaciarce. Film miał swoją światową premierę 30 stycznia 1931 roku, a na ekranach polskich kin pojawił się 21 czerwca 2013 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze

Uwaga wywiad: dzisiaj Tomasz Gąssowski – producent muzyczny i filmowy, muzyk i kompozytor
Czytaj całość


"Dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób nie pomoże, ty jednak musisz szukać tej tysięcznej"

Roch Siciński: Mamy dużo tematów do rozmowy… Jesteś kompozytorem, producentem muzyczny i filmowym oraz muzykiem. Masz 8/10 gwiazdek na portalu Filmweb, a dla całej twórczosci 7/10, masa nagród, sporo filmów, płyt czy ogólnie rzecz biorąc produkcji. Ty jednak w jednym z wywiadow powiedziałeś, że wolisz być pozytywnym siódmoligowym trenerem piłki nożnej, niż niepozytywnym prezy...
Recenzja filmowa: Drugie oblicze
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję filmu produkcji USA, który swoją światową premierę miał 7 września 2012, w Polsce pojawił się 24 maja 2013 roku

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia

Historie o policjantach i złodziejach nigdy się nie znudzą, bo te dwa, różne środowiska, ...
Hip-Hop na starym rynku (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
W środę (10.07.2013) tucholski rynek został uniesiony na falach bitu i rapu. Tucholski Ośrodek Kultury przy ścisłej współpracy z Mc DMS, zorganizował jeden z największych eventów hip-hopowych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu.


Na scenie pojawili się artyści indywidualni jak wspomniany DMS, QSH, Aurelia Górna – wokalistka której głos wibrował jeszcze godziny po występie. Oprócz nich z Bydgoszczy przyjechali Trap Brothers i Beat Riders, z tłustymi klubowymi bitami.


Na scenie ...
„Przystanek Radzim”
Czytaj całość
Od senatora Andrzeja Kobiaka otrzymaliśmy interesującą publikację zatytułowaną „Przystanek Radzim” (pan senator napisał do niej przedmowę), traktującą o losach wielce zasłużonej rodziny Seydów, od 1923 roku właścicieli majątku Radzim, który tak tragicznie zapisał się w historii II wojny światowej.

Sama publikacja powstała w ramach projektu pod tym samym tytułem, przeprowadzonego przez Młodzieżową Grupę „Śladowscy” działającą przy Publicznym Gimnazjum w Kamieniu Krajeński. Czytając „Przystanek Radzim&r...
Koncert inauguracyjny Letniego Festiwalu Organowego
Czytaj całość
W niedzielę rozpoczął się już po raz trzeci Letni Festiwal Organowy organizowany przez parafię Bożego Ciała w Tucholi przy współpracy z Tucholskim Ośrodkiem Kultury.

W koncercie inauguracyjnym wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyr. Mariusza Mroza oraz Błażej Musiałczyk który zagrał na organach.

Zobacz fragment koncertu:Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi od do 28 sierpnia br.

Zobac...
Godzina lekcyjna z Grzegorzem Karnasem
Czytaj całość
Nie jest dziś modne bycie wokalistą jazzowym – ale przecież moda istnieje poprzez przeciętnych i dla przeciętnych. Grzegorz Karnas przeciętny nie jest. Jest także wokalistą, takim który na scenie obnaża się muzycznie bez większych oporów. To pozwala mu zdobyć dużą grupę fanów oraz równie dużą grupę sceptyków, odbiorcy obojętni wobec jego sztuki to część znikoma. Karnas jest po prostu wyrazisty.

Niektórzy go wywyższają, inni nie znoszą. Upór jaki przedstawia na swojej drodze artystycznej (autentyc...
Recenzja filmowa: Poradnik pozytywnego myślenia
Czytaj całość
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną recenzją, tym razem filmu prod. USA, który swoją światową premierę miał  8 września 2012 roku. Na ekranach polskich kin pojawił się 8 lutego 2013 roku, a parę dni temu ukazał się również na dvd.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza

Przepis na komedię romantyczn...
Europejski folklor w Tucholi (FOTO)
Czytaj całość
Kolorowo i międzynarodowo było dziś (4.07) na tucholskim rynku. Mieszkańcy mogli podziwiać europejskie ludowe stroje, posłuchać tradycyjnej muzyki oraz zobaczyć ludowe tańce.

Na folklorystyczny koncert przyjechały zespoły z Czech, Ukrainy oraz Cypru, które uczestniczyły w Bydgoskich Impresjach Muzycznych, najważniejszej imprezie o zasięgu międzynarodowym organizowaną przez bydgoski Pałac Młodzieży.

Na scenie można było zobaczyć zespoły z Cypru: Geneclik Merkezi Birligi Lefkosa, z Czech: Bystrzyca oraz grupy z Ukrainy: Dzherelts...
Wybierz stronę: |<  <<  <  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126    >