Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Recenzja książki: "Droga do zapomnienia" – Eric Lomax
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem"

Lekcja wybaczania

(…) Historia Lomaksa od początku lektury książki nie jest dla czytelnika zaskoczeniem. Notka...
Roch Siciński zaprasza do lektury najnowszego JazzPRESS
Czytaj całość
Redaktor naczelny JazzPRESS zaprasza do lektury najnowszego numeru tego Magazynu
    
„Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu nam ona zabiera”. Dla wielu taka obserwacja jest oczywista. Większość z nas zacytowaną prawdę zna z autopsji. Choć podobnie jest i w moim przypadku (jak każdy szanujący się młody człowiek jestem skrytym leniem!)todziękuję Bogu, że JazzPRESSnie jest tygodnikiem.

Czemu? Kolejne miesiące pędzą jak coltrane’owskiesolo w „GiantSteps”! Planowanie ok...
Recenzja filmowa: Jack Strong
Czytaj całość
Dzisiaj proponujemy Państwu lekturę recenzji głośnego filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”. Na pewno wielu naszych czytelników obejrzało już ten film i będzie mogło porównać swoje odczucia z opinią naszej recenzentki. Film miał swoją premierę 7 lutego 2014 roku.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Po...
Premiera spektaklu „Piotruś Pan” w Gostycynie (FOTO / WIDEO)
Czytaj całość
Teatr Dorosłego z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie od listopada 2013r. przygotowywał się do premiery spektaklu pt. „Piotruś Pan” wg scenariusza Olega Żiugżdy opracowanego na podstawie opowieści bajkowych Jamesa Matthew Barriego. Premiera przedstawienia odbyła się 12 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.


W warsztatach teatralnych biorą udział osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze – po prostu „od przedszkola do seniora”...
Wernisaż Jurka Uske i koncert Liliany Wolf w TOK
Czytaj całość
Zdjęcia Jurka Uske można oglądać w TOK

W piątkowe popołudnie odbył się wernisaż wystawy fotografii Jurka Uske. Muzyka i fotografia to dwa światy, w których czuje się zdecydowanie najlepiej. Z Borami Tucholskimi związany od zawsze. Tu zaczynał swą przygodę ze sztuką - najpierw muzyczną.

Był w pierwszym składzie zespołu Paradoks działającego przy Tucholskim Ośrodku Kultury, a także grał na festiwalach studenckich. Z czasem jego artystyczna dusza otworzyła się na fotografię. Głownie zajmuje się abstrakcją ale w jego dorobku...
Chór Gospel AVE wystąpił w Legbądzie
Czytaj całość
W sobotę, 26 kwietnia, w kościele Najswiętszego Serca Pana Jezusa w Legbądzie wystąpił  tucholski Chór Gospel Ave. Ks.Proboszcz Sławomir Mowiński, który zorganizował koncert, podkreślił uroczysty i piękny moment, w którym się odbywa - przeddzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Chór wykkonał oprawę mszy św. a potem odbył się krótki koncert gospelowskich pieśni. Jak podkreślają członkowie Gospel AVE, śpiewało im się wspaniale, czuli serdeczność, życzliwość i sprzyjającą aurę. Na podkreślenie za...
Recenzja książki: „Wysłanniczka” - Stephen Miller
Czytaj całość
Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy", "Poza czasem"

Daria Vermiglio przybywa do Ameryki tylko w jednym celu – aby zwyciężyć Wielkiego Szatana. Innymi słowy, marzy, by jako terrory...
Recenzja filmowa: Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych
Czytaj całość
Na długi weekend proponujemy Państwu recenzję filmu akcji. W opanowanym przez handlarza narkotyków getcie, tajny detektyw szuka skradzionej broni masowego rażenia. Na ekranach film zadebiutował  w ubiegłym tygodniu, dokładnie 23 kwietnia 2014 roku, premiera polska odbyła się dwa dni później.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg w...
Recenzja książki: "Poza czasem" - Alexandra Monir
Czytaj całość
Dzisiaj zapraszamy do recenzji książki Alexandry Monir -  „Poza czasem”. Na naszej stronie  zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję przeczytanej książki, to zapraszamy do współpracy.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , &qu...
Recenzja filmowa: Snowpiercer. Arka przyszłości
Czytaj całość
W tym tygodniu zachęcamy Państwa do przeczytania recenzji filmu „Snowpiercer. Arka przyszłości”. Film miał swoją swiatową premierę 1 sierpnia 2013. Na ekrany polskich kin wszedł 11 kwietnia 2014.

Poprzednie recenzje: Życie Pi, Sęp, Lincoln, Operacja Argo, Niemożliwe,  Nędznicy, Miłość, Intruz, Piękne istoty, Jurassic Park 3D, Wróg numer jeden, Układ zamknięty, Django, Iron Man 3, Drogówka, Wielki Gatsby, Tylko Bóg wybacza, Poradnik pozytywnego myślenia, Drugie oblicze, Światła wielkiego miasta, Atlas chmur, Kac Vega...
Wybierz stronę: |<  <<  <  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140    >  >>  >|