Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dzieci z SP1 na wycieczce w Fojutowie (FOTO)
Czytaj całość
W środę 25 czerwca, grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi z okazji zakończenia roku szkolnego pojechała do Fojutowa. Wyjazd był bardzo udany, a na twarzach dzieci nie zabrakło uśmiechu. Wycieczkę do Fojutowa zorganizowała Prezes Stowarzyszenia Via Natura Halina Janowska - Giłka.

Na początku uczniowie zwiedzili słynny akwedukt, a następnie obejrzeli panoramę okolicy z wieży widokowej. Jednak najwięcej radości w tym dniu przyniósł dzieciom Plac Zabaw, na którym przez ponad godzinę korzystały z jego atrakcji m.in. skakały na tramp...
Nie! Patologiom społecznym - żyj zdrowo. Wyniki konkursu
Czytaj całość
Zakończył się drugi, rejonowy etap konkursu plastycznego zorganizowanego przez Polski Czerwony Krzyż w Tucholi pn. Nie! Patologiom społecznym - żyj zdrowo.

Do konkursu przystąpiło 8 szkół podstawowych z Powiatu Tucholskiego. Do Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tucholi wpłynęły 52 prace z klas od 0 do 6.

Komisja konkursowa w dniu 09.06 2014r dokonała przeglądu wszystkich prac, oddzielnie w każdej grupie wiekowej i wyłoniła laureatów.

Lista nagrodzonych:
Klasy 0 - 1
I Monika Kara...
Policjanci czytają dzieciom
Czytaj całość
W ramach akcji „Cały Polska Czyta Dzieciom”,  tym razem na wspólnym czytaniu w bibliotece dziecięcej w Tucholi  spotkali się przedstawiciele tucholskiej  policji i „zerówkowicze” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi.

Do tucholskiej biblioteki dziecięcej przyszły wczoraj (10.06) dzieci z „zerówki” ze szkoły Podstawowej Nr 3 w mieście. Maluchy przybyły nie po to, żeby wypożyczyć książeczki tylko posłuchać bajek, które czytali im tucholscy policjanci.  Lektorami bajek byli Komend...
100 uczestników wzięło udział w zabawie na orientację w Legbądzie
Czytaj całość
W minioną sobotę (7 czerwca) w Legbądzie odbyła się „Zabawę na orientację”. W imprezie wzięło udział 100 uczestników. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie do działania zainspirowała kampania „Postaw na rodzinę” oraz Ogólnopolski Program Edukacyjny „WF z klasą”. Imprezę udało się zorganizować przy współpracy z LUKS – POL, sekcją turystyki kwalifikowanej pod nadzorem Radosława Literskiego oraz gminą Tuchola.
Zagłosuj na szkołę z Klonowa - pomóż im zdobyć kolorowe boisko (WIDEO)
Czytaj całość
Ruszyła ósma edycja ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe boiska, czyli Szkolna Pierwsza Liga”.

W tegorocznej odsłonie programu bierze udział Szkoła Podstawowa z Klonowa, która stoi przed szansą wygrania wielofunkcyjnego boiska. Aby wziąć udział w konkursie przygotowała krótki wideoklip:Każdy może wziąć udział w głosowaniu i oddać swój głos. Głosujemy na stronie www.koloroweboiska.pl

Aby wziąć udział w głosowaniu należy założyć swoje konto, podać sw&oac...
„Mali poligloci” zaprezentowali się w Raciążu
Czytaj całość
VI Powiatowy Festiwal Kulturalno - Artystyczny dla dzieci pt. „Mały Poliglota” odbył się w Raciążu. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Raciążu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Raciąż.

Festiwal finansowany był przez gminę Tuchola, a udział w nim mogli wziąć uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatu tucholskiego.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Swoje umiejętności na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Raciążu zaprezentowało 30 uczniów z 7 szkół ...
Stypendia Stowarzyszenia Via Natura
Czytaj całość
Tucholskie Stowarzyszenie "Via Natura" przystępuje do kolejnej akcji stypendialnej. Partnerem Stowarzyszenia w tej akcji jest Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności.

Zobacz również: Via Natura - dyplomy dla stypendystów

Przypomnijmy, że stypendia te dotyczą tylko absolwentów szkół średnich, którzy legitymują się  odpowiednio wysokim wynikiem egzaminu maturalnego i odpowiednio niskim dochodem w przeliczeniu na członka rodziny, podejmujących naukę na studiach dziennych, na uczelni państwowej i są...
Dzieci z tucholskiej „Piątki” uczyły się sztuki ludowej
Czytaj całość
W Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi już po raz VII odbyły się warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzili twórcy ludowi Zespołu Haftu Kaszubskiego „Złotnica” działającego przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim w Tucholi.

Warsztaty poprzedziła prelekcja na temat sztuki ludowej Borów Tucholskich. Przez trzy dni hafciarki uczyły najmłodszych tworzenia wzorów kaszubskich. Dzieci haftowały małe serwetki i zakładki przygotowane przez hafciarki. Z kolei rzeźbiarz Robert Baranowski pokazywał, jak należy przygot...
Szkoła w Legbądzie ma już swojego patrona (FOTOGALERIA)
Czytaj całość
Trzy lata temu, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, podjęła decyzję o nadaniu placówce patrona.  To jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej szkoły, patronem powinien być człowiek o najlepszych przymiotach charakteru, którego życie i działalność służą, pokoleniom i który jest wzorem do naśladowania.

Wybór patrona nie był sprawą łatwą, ponieważ nie doszukano się w środowisku lokalnym postaci, która byłaby odpowiednim kandydatem na patrona szkoły, więc szukano autorytetów w szerszym kręgu.
Legbąd: nadanie imienia Szkole Podstawowej
Czytaj całość
Pani dyrektor Barbara Drewczyńska, poinformował nas, że w najbliższą środę, 21maja, odbędzie się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Legbądzie imienia Jana Pawła II. Uroczytość rozpocznie się o godz. 9.3o wymarszem ze szkoły do kościoła parafialnego.
(red.)
(fot. splegbad.edupage.org) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109    >  >>  >|