Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Wiosna w Borach Tucholskich
Czytaj całość
Dnia 21 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Legbądzie odbyło się podsumowanie XI Gminnego Konkursu Plastycznego „Wiosna w Borach Tucholskich ".

Wpłynęło ogółem 108 prac plastycznych z terenu Gminy Tuchola. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Legbądzie oraz Nadleśnictwo Woziwoda. Wyboru najatrakcyjniejszych prac dokonało jury w składzie : Dorota Rząska –Lis (Nadleśnictwo Woziwoda), Lucyna Zdanowska („Tygodnik Tucholski") oraz Dorota Borzyszkowska (Tucholski Park Krajobrazowy). Oceny dokonano w 3 kategoriach wiek...
Znamy laureatkę Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania
Czytaj całość
Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi w dniu 24.03.2014 r. zorganizowało IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Małych Form Literackich w Języku Niemieckim i Angielskim. Laureatką została Martyna Mucha, uczennica kl. I Technikum Logistycznego ZSLiT.

Celem konkursu było m.in. wspieranie uczniów w rozwijaniu kompetencji językowych i zachęcanie ich do pogłębiania zainteresowań dotyczacych kultury i literatury niemieckiego i angielskiego obszaru jezykowego. Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich tucholskich szkół ponadgimnazjalnych. Jury o...
Wiosenno - świąteczna wystawa prac uczniów ZSL (FOTO)
Czytaj całość
W sali wystaw Internatu przy ul. Pocztowej w Tucholi w poniedziałek 24 marca wystawiono prace 7-osobowej grupy uczniów Technikum Leśnego. Zaprezentowane prace utrzymane są w konwencji wiosenno - świątecznej.

Na wystawie można było podziwiać dzieła Marceliny Kaczyńskiej, Karoliny Deniusz, Aleksandry Jułga, Hanny Grabowskiej, Alicji Hańskiej, Anieli Kowalskiej oraz Amelii Golon. Opiekunem sekcji była Gabriela Szmaglińska.

(red.) ...
'Mądre żywienie, zdrowe pokolenie' w Tucholi
Czytaj całość
Certyfikat dla Technikum Gastronomicznego ZSLiT przypomina o zaangażowaniu tej szkoły w innowacyjne projekty badawcze i edukacyjne

Uczniowie z ZSLiT w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.

Celem programu było przeprowadzenie badania wiedzy żywieniowej polskich uczniów, ocena ich stanu odżywienia oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Działania podjęte w ramach programu po...
Szkoła Podstawowa nr 5 przywitała wiosnę! (FOTO)
Czytaj całość
Wczoraj, 21 marca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Rudzkim Moście barwnym korowodem powitali wiosnę. Każda klasa wyróżniała się innym kolorem, który został wcześniej wylosowany. Dzieci niosły transparenty, barwne gaiki, no i oczywiście tradycyjną marzannę.

Wszyscy przeszli uliczkami Rudzkiego Mostu wznosząc okrzyki: „Witaj wiosno !”, przygrywając na instrumentach perkusyjnych. Wczorajsza pogoda sprzyjała imprezie, zgrała się w czasie z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny.

(red.) ...
Powiatowe targi edukacyjne 2014
Czytaj całość
Starosta Tucholski zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na IV Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się 4 kwietnia 2014 r. od 10:00 do 14:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

Malejąca liczba uczniów w gimnazjach, a następnie również w szkołach ponadgimnazjalnych powoduje, że szkoły i inne placówki systemu oświatowego borykają się z problemami słabego naboru uczniów do klas pierwszych i podejmują rywalizację o kandydata. Pomaga w...
"Młodzież Zapobiega Pożarom"
Czytaj całość
17 marca br. w restauracji „Pod Halabardami” w Tucholi odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W jury eliminacji gminnych  zasiedli: kpt. Mirosław Januszewski – przewodniczący, st. kpt. Arkadiusz Kroll – sekretarz, Barbara Grontkowska – członek.

Laureatom turnieju dyplomy wręczył Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski w towarzystwie st. kpt. Arkadiusza Krolla. Eliminacje powiatowe odbędą się 27 marca br. w Nadleśnictwie Woziwoda.

Sz...
Parodia "My Słowianie" tym razem w wykonaniu uczniów ZSLiA
Czytaj całość
Jakiś czas temu na naszym portalu opulikowaliśmy parodię popularnego utowru "My Sławianie" w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi. Tym razem znaleźliśmy na serwisie youtube film, w którym uczniowie drugiej klasy BTE z Zespółu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych przedstawiają swoją wersję popularnej piosenki Donatana i Cleo.


Akcja właściwia od 1:00.
Zobacz również: Parodia "My Słowianie" w wykonaniu uczniów Nowodworka
Uczniowie z Tucholi na ITB w Berlinie
Czytaj całość
ITB w Berlinie to jedne z największych światowych targów branży turystycznej. W tegorocznej ich edycji uczestniczyli także uczniowie Technikum Hotelarskiego (ZSLiT) w Tucholi, pod opieką nauczycielki zawodowych przedmiotów hotelarskich Anny Czapiewskiej.

Targi ITB (Internationale Tourismus-Börse) są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży turystycznej na świecie. Wystawcy docierają na nie z najdalszych zakątków świata, promując ofertę turystyczną swoich regionów. Owiedzający, oprócz sprzedaży lub zakupu ofert, maj...
Drzwi otwarte w Nowodworku (FOTO)
Czytaj całość
W sobotę 15 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz ich rodzicie mogli zapoznać się z dokładną ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się więcej na temat kierunków jakie w swojej ofercie ma placówka oraz zobaczyć życie szkoły "od kuchni".  Na odwiedzających w tym dniu szkołę, uczniowie oraz nauczyciele przygotowali m.in. pokazy sportowe, występy artystyczne oraz galerię osiągnięć szkoły.
(red.)
(fot. facebook - nowodwor...
Wybierz stronę: |<  <<  <  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112    >  >>  >|