Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Od siedmiu lat. Obowiązek szkolny będzie dotyczył 7-latków, przedszkolny 6-latków
Czytaj całość
- Zmieniamy patrzenie na edukację. Najważniejsze jest dziecko. Ustawiamy rodzica i nauczyciela w partnerskich pozycjach – minister edukacji Anna Zalewska zaprezentowała założenia projektu ustawy o systemie oświaty

Szefowa MEN wraz z poseł Marzeną Machałek przedstawiła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który m.in. określa wiek obowiązku szkolnego na 7 lat.

– Ustawa jest tak zaprojektowana, by do minimum ograniczyć ewentualne zamieszanie. Mamy wystarczającą liczbę miejsc w przedszkolach. Mamy wyznaczone...
Kartki z podróży do Francji
Czytaj całość
Na początku maja do Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi dotarła wspaniała wiadomość z biura Parlamentu Europejskiego o  zdobyciu tytułu laureata. Stało się to   za sprawą dwóch uczennic: Pauliny Serowieckiej i Patrycji Reszki w konkursie „ Euroscola 2015”.  Nagrodą w konkursie okazała się wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu grupy 24 uczniów i 3 opiekunów.

Po wypełnieniu  wszystkich procedur i  formalności  nastąpiło radosne oczekiwanie na wyjazd. Start  p...
Spotkanie z Dyrektorem ARR z Bydgoszczy
Czytaj całość
26 listopada br. uczniowie klas technikum agrobiznesu uczestniczyli w spotkaniu z panem Tadeuszem Zaborowskim - dyrektorem Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego z Bydgoszczy.

Uczniowie mieli okazję posłuchania prelekcji na temat ekonomii w agrobiznesie. Prowadzacy zapoznał młodzież z najnowszymi wiadomościami z rynku rolnego, wskazał kierunki rozwoju współczesnego rolnictwa oraz zachęcał do korzystania z nowych rozwiązań.

źródło: powiat.tuchola.pl ...
Wyróżnienie dla tucholskich uczniów
Czytaj całość
Na IV Gali Finałowej Sztuki Wyboru tucholski Nowodworek reprezentowany był przez dwie ekipy filmowe: licealną i gimnazjalną. 17 listopada 2015 jedna z nich pierwsza z nich odebrała nagrodę za wyróżnienie w konkursie profilaktyczno-filmowym „Sztuka Wyboru. Kręcę na trzeźwo”.

To już druga w karierze szkoły taka nagroda. Grupa reprezentująca Gimnazjum Powiatowe dostała się do ścisłego finału.

W skład nagrodzonej grupy wchodzili w tym roku drugoklasiści - Paula Gruber, Alicja Rybak i Michał Kozłowski – reżyser i po...
Wolno cytować
Czytaj całość
Jak wykorzystać filmy, muzykę, fotografię czy nagrania programów telewizyjnych w pracy szkoły? MEN przybliża najważniejsze zagadnienia związane z nowymi przepisami zmieniającymi zasady korzystania przez nauczycieli i uczniów z materiałów chronionych prawami autorskimi.

Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych ujednoliciła przepisy prawa autorskiego pozwalają nauczycielom i uczniom na korzystanie z chronionych utworów bezpłatnie i bez konieczności uzyska...
"Nowodworek" do Strasburga!
Czytaj całość
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce powiadomiło  dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi  o wytypowaniu  zwycięzców  w ogólnopolskim  konkursie Euroscola PL 2015,  którymi zostały dwie utalentowane uczennice z klasy IIIa: Patrycja Reszka i Paulina Serowiecka.

Zadaniem przed którym stanęły kilka miesięcy temu uczennice, było stworzenie filmu, którego motywem przewodnim była Unia Europejska. Film  miał pokazać na różnorodnych  przykładac...
Zapracowali na dobre wyniki w nauce i stypendium burmistrza
Czytaj całość
We wtorek (20.10) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Tucholi dla najzdolniejszych uczniów. Otrzymało je w sumie 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września br. do 31 stycznia 2016 r. i wynoszą odpowiednio - dla uczniów szkół podstawowych 105 zł miesięcznie (kwota całościowa 525 zł), dla gimnazjalistów 175,00 zł miesięcznie (kwota całościowa 875,00 zł).

List gratulacyjn...
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy KPCK zainaugurował rok akademicki!
Czytaj całość
15 października br. jeden z najstarszych i najliczniejszych w naszym regionie, Bydgoski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął swoje naukowe zmagania. Placówka działająca przy Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury co roku przygotowuje wyjątkową uroczystość.  W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy po uroczystym ślubowaniu pierwszorocznych nastąpił wykład prof. UKW dr hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskiego pt. "Muzyka - filozofia - mistyka. Pokrewieństwa i różnice". Następnie podczas imprezy odbył się koncert Grażyny Brodzińskiej i Orkiestry Kam...
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Czytaj całość
14 października br. ( środa) miał miejsce Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej. Obchody odbyły się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. W tym jednym miejscu spotkali się wyróżnieni dyrektorzy oraz  nauczyciele z regionu. Wszyscy zasłużeni otrzymali Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrody Kuratora Oświaty, które wręczyła p.o. Kuratora Jolanta Metkowska. W obchodach uczestniczył także Senator Andrzej Kobiak, który złożył nagrodzonym życzenia...
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2015
Czytaj całość
Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 14 października w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi.

Spotkanie to było przede wszystkim okazją do wręczenia Nagród Starosty Tucholskiego, aktów mianowania nauczycielom, którzy w tym roku zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego oraz gratulacji z okazji zdobycia Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Medali Komisji Edukacji Narodowej.

Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112    >  >>  >|