Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Deutsch-Wagen-Tour w Technikum Leśnym
Czytaj całość
12 lutego 2015r w czwartek w Technikum Leśnym w Tucholi odbędzie się niecodzienny projekt dotyczący języka niemieckiego. W tym dniu zawita do uczniów tej szkoły kolorowy Deutsch-Wagen. Sam projekt nazywa się Deutsch-Wagen-Tour,  jego celem jest popularyzacja języka niemieckiego, a organizatorem jest Goethe Institut w Warszawie.

Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w atrakcyjnych lekcjach  języka niemieckiego. Zajęcia z lektorem DWT w niekonwencjonalnej formie mają na celu motywowanie uczniów do nauki tego języka, a także inspiro...
ZSLiT wśród najlepszych
Czytaj całość
Po raz kolejny Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała profesjonalny ranking edukacyjny, który jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego.  Jego adresatem są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już niedługo muszą podjąć bardzo ważną decyzję – dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, w której uzyskają świadectwo dojrzałości i dyplom kwalifikacji zawodowych.

Twórcy rankingu ocenili technika kierując się następującymi kryteriami: sukcesy szkoły w olim...
Tucholscy uczniowe debatują
Czytaj całość
12 grudnia, 2014r. w Nowodworku odbyła się II debata oxfordzka, zorganizowana przez panią Aleksandrę Wegner oraz panią Alinę Okonek

Tym razem debata poświęcona była Unii Europejskiej i wpływowi dyrektyw unijnych na polską gospodarkę. Do dyskusji zainspirowały uczniów obchody 10-lecia członkostwa Polski we wspólnocie. Debatę poprzedziło spotkanie z zaproszonymi gośćmi: panią dyrektor ZSO Urszulą Piotrowską, panem Piotrem Mówińskim, dyrektorem TOK-u oraz panem Przemysławem Dykiertem, specjalistą ds. funduszy europejskich z P.W. Łuc...
40 lat pracy zawodowej - jubileusz dyrektora SP w Raciążu
Czytaj całość
Jubileusz 40-lecia pracy zawodowej obchodzi Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu Irena Szwankowska. Z tej okazji w środę (14.01) w Gminnym Zespole Oświatowym odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wręczył szanownej jubilatce list gratulacyjny i kwiaty.

Składając życzenia, burmistrz podkreślił, iż praca w oświacie, a zwłaszcza na stanowisku dyrektora szkoły, to niełatwe zadanie. „Z dumą przyznaję jednak, że pani dyrektor radzi sobie doskonale” – zaznaczył.

Pani Dyrektor ży...
Karol Żmich z ZSLiT w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Czytaj całość
71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich uczeń z ...
Konkurs informatyczny Bóbr w ZSLiT
Czytaj całość
IX Konkurs Informatyczny Bóbr dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się w piątek, 5 grudnia 2014 roku. Wzięło w nim udział 25 uczniów Technikum Informatycznego. Po przeliczeniu punktacji okazało się, że I miejsce zdobyła klasa IVTI. Na kolejnych miejscach klasy: IITI, IIITI i ITI.

Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Karol Mucha (IIITI). Drugie miejsce zajął Maciej Żygowski (IITI), a trzeci był Hubert Rybczyński (IVTI).

Najlepsze klasy i uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
XXIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Czytaj całość
Olimpiada, której autorem jest Polski Czerwony Krzyż w bieżącym roku była rozgrywana po raz dwudziesty trzeci .Olimpiada ma charakter otwarty i mogą wziąć w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  różnego typu w całej Polsce, w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych. Corocznie rozgrywana jest w etapie szkolnym, rejonowym - (powiatowym), okręgowym - (wojewódzkim ) i centralnym. Laureaci walczą o Indeks Instytutu Medycznego w Łodzi.

Realizację zadania Oddział Rejonowy PCK w Tucholi rozpoczął w m...
Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa
Czytaj całość
Tradycja wysyłania kart świątecznych jest obecnie trochę zapomniana, ale nie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi.

18 grudnia 2014 został w ZSLiT rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim. Został on zorganizowany przez panią Katarzynę Chęcińską-Sowę , nauczycielkę języka niemieckiego , a skierowany był do gimnazjalistów z całego powiatu tucholskiego oraz do uczniów ZSLiT.

Wyniki konkursu są następujące:

Gimnazja:
Spotkanie z historią regionalną pt. "Obóz jeńców i internowanych w Tucholi 1914-1923"
Czytaj całość
W czwartek 11 grudnia 2014 r. w sali multimedialnej odbyło się spotkanie z historią regionalną poświęcone obozowi jeńców i internowanych z lat 1914-1923. Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi cykl spotkań poświęconych historii regionalnej organizuje od 2004 r. W kolejnych latach tucholskiej młodzieży i mieszkańcom naszego powiatu były przybliżane sylwetki osób wydarzenia historyczne związane z naszą Małą Ojczyzną. Przy organizacji każdej z nich współpracujemy ze szkołami gimnazjalnymi lub ponadgimnazjalnymi.

Tegoroczny temat spotk...
20-lecie Tucholskiej Szkoły Realnej (FOTO)
Czytaj całość
W piątek 12 grudnia Tucholska Szkoła Realna obchodziła 20-lecie istnienia. Organem prowadzącym szkołę jest Społeczne Towarzystwo Edukacyjne z siedzibą w Bydgoszczy. Od początku funkcję dyrektora placówki pełni Stanisław Łangowski.

Uroczystości 20-lecia szkoły odbyły się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Obchody uświetnił występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lasów Państwowych. Nie obyło się również bez występów uczniów, kwiatów, życzeń czy tortu.

(red.) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117    >  >>  >|