Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Nauka pływania: Nowa oferta
Czytaj całość
W tym roku w Fojutowie powstał nowy kompleks basenów.  Przed kilkoma dniami Gmina otrzymała ofertę współpracy dotyczącą nauki pływania dla dzieci. Ze wstępnej analizy wynika, że jest atrakcyjniejsza od tej z której Gmina korzysta do tej pory, czyli od Parku Wodego w Chojnicach.


- Na pierwszy "rzut oka" wynika, że oferta którą otrzymaliśmy jest atrakcyjniejsza niż ta z której korzystamy do tej porty - mówił podczas konferencji prasowej Burmistrz Tadeusz Kowaliski. Dodał, że oprócz niższe...
Nagrody Rady Rodziców w ZSLiT
Czytaj całość
Ośmioro najlepszych uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej otrzymało nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców.

W dniu 26 września 2013 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Rady Rodziców. Grupa uczniów z najwyższą średnią z poszczególnych typów szkół odebrała nagrodę  z rąk przewodniczącej Rady Rodziców pani Barbary Piaseckiej i dyrektora Jerzego Kornasia.
<...
Otrzęsiny w Nowodworku (FOTORELACJA)
Czytaj całość
Klasowa sztafeta zakończona piciem mleka, występy artystyczne, namalowanie portretu wychowawcy i sadzenie drzewek - uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi musieli zadać sobie wiele trudu aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Wysiłek włożony w przygotowania do piątkowej (27.09) imprezy z całą pewnością wynagrodziło im jednak publiczne odcinanie ogonów i uroczyste ślubowanie, które złożyli na zakończenie otrzęsin.

Zobacz zdjęcia z dzisie...
Ślubowanie klas pierwszych w Technikum Leśnym (FOTO)
Czytaj całość
W piątek (27.09) odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Zespołu Szkół Leśnych im. Adama Loreta w Tucholi. Podczas uroczystości wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn szkoły.

- Pragniemy, abyście swoją nauką i pracą przyczynili się dla dobra lasów - mówiła podczas wystąpienia dyrektor szkoły Aniela Czyżyk, do nowo przyjętych uczniów technikum leśnego.

Na ślubowaniu zaprezentowała się Orkiestra Lasów Państwowych oraz sygnaliści "Jenot".

(red.)
(f...
O kradzionych różach, telefonach i przyjemności płynącej z czytania
Czytaj całość
We wrześniowy poranek (24.09) biblioteka w Cekcynie gościła Annę Łacinę, znaną młodym czytelnikom głównie za sprawą świetnie napisanych powieści obyczajowych.

W spotkaniu uczestniczyla grupa gimnazjalistów oraz osoby należące do Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy bibliotece. Anna Łacina swobodnie i z dużym zaangażowaniem odpowiadała na pytania dotyczące m.in. inspiracji i pomysłów do pisania książek, zainteresowań i pasji czy wzorców pisarskich. Sposób udzielania odpowiedzi oraz szeroki zakres poruszany...
Podsumowanie Sprzatania świata 2013
Czytaj całość
22 września zakończyła się  jubileuszowa 20. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Jest to ważna społecznie i ekologicznie inicjatywa w Polsce oraz jedna z największych na świecie. Tradycyjnie pamiętano o tej akcji również w Nadleśnictwie Tuchola.

Głównym celem akcji nie jest typowe sprzątanie, tylko zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, poprzez zachęcenie wszystkich do stosowania w życiu codziennym prostych, ale skutecznych działań - po pierwsze nie śmieć, po drugie reaguj.

Ni...
II nabór do Programu Stypendiów Pomostowych
Czytaj całość
W związku z pismem Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości skierowanym do Zarządu "VIA NATURA" informujemy , że istnieje możliwość o ubieganie się o stypendia (II nabór) - aplikacja dostępna na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. O udzielenie rekomendacji zadecyduje kolejność zgłoszeń. Termin składania wniosków wraz z dokumentacją do 7 października 2013 r. Zarząd "VIA NATURA"

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w realizację XII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Dokonaliśmy ...
Poranek Hubertowski: Uczniowie poznali tradycje myśliwskie
Czytaj całość
W poniedziałek (23.09) w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi dla uczniów klas pierwszych odbył się tzw. „Poranek Hubertowski”. Celem tej wyjątkowej lekcji było pokazanie tradycji myśliwskich oraz prezentacje kół zainteresowań do których mogą przyłączyć się pierwszoklasiści.

W szkole działają  koła zainteresowań, których celem jest kultywowanie staropolskich tradycji łowieckich. W „Poranku Hubertowskim”  wystąpili  sygnaliści, sokolnicy, kynolodzy i członkowie koła preparatorskiego....
Śladami historii
Czytaj całość
9 września 2013 r. grupa uczniów Technikum Leśnego w Tucholi, szczególnie zaangażowanych w działania kształtujące pozytywny wizerunek szkoły, udała się na wycieczkę do stolicy. Warszawa gościnnie przywitała ich piękną, słoneczną pogodą.
 
Mimo wyjazdu o bardzo wczesnej porze wszystkim dopisywał wyśmienity nastrój. W autobusie rozbrzmiewały pogodne głosy, żarty, rozmowy.  Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu emocje i wzruszenia były szczególne. Dzięki zaangażowaniu prz...
Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSLiA
Czytaj całość
Uroczystość ślubowania klas pierwszych Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego rozpoczęto o godzinie 10.30 w Książnicy Tucholskiej. Podczas ślubowania wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn narodowy.

Dyrektor szkoły, Regina Wrębel, skierowała do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów życząc sukcesów i powodzenia w murach nowej szkoły. Pierwszacy ślubowali uroczyście, być godnymi miana szkoły uczniami.

(red.)
(fot. pmk) ...
Wybierz stronę: |<  <<  <  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119    >  >|