Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Dla najzdolniejszych uczniów stypendia Burmistrza Tucholi i… zdrowe owoce
Czytaj całość
W czwartek (16.10) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie zdolnych. Otrzymało je 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

List gratulacyjny i kwiaty wręczyli wyróżnionym Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Madej.

Gratulując nagrodzonym uczniom, burmistrz podkreślał, iż są oni dumą gminy Tuchola.

„Cieszę się, że mamy takich zdolnych ...
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej (FOTO) (AKTUALIZACJA)
Czytaj całość
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października. Przyjęło się, że jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie szkół należących do powiatu tucholskiego.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był przede wszystkim okazją do wręczenia różnej rangi nagród oraz gratulacji z okazji ich zdobycia, odznaczeń państwowych i resortowy...
Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli z tucholskich szkół
Czytaj całość
W piątek (10 października) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Tadeusz Kowalski wręczył wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych „Nagrody Burmistrza”.

Burmistrz Tucholi w imieniu władz samorządowych złożył wszystkim pracownikom oświaty najlepsze życzenia z okazji ich święta. Podkreślił również, iż współpraca ze wszystkimi podległymi gminie Tuchola placówkami oświatowymi układa się bardzo dobrz...
Wystawa grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących (FOTO)
Czytaj całość
Na dziedzińcu Tucholskiego Parku Krajobrazowego w Tucholi została zaprezentowana wystawa grzybów rosnących w polskich lasach. Pokazanych zostało kilkadziesiąt gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, ich podobieństwa i różnice. Wystawa uczy, jak odróżniać grzyb jadalny od trującego. Towarzyszyły jej także warsztaty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wystawa została zorganizowana przez Tucholski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Tuchola oraz Polskie Towarzystwo Botaniczne.

(red.) ...
10-miesięczne wakacje - uchwała młodych „radnych” z gminy Tuchola
Czytaj całość
W Urzędzie Miejskim w Tucholi gościła grupa uczniów z klas VI Szkoły Podstawowej w Legbądzie i Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Nasi goście mieli okazję poznać pracę urzędu „od środka” i dowiedzieć się, na czym polega praca Burmistrza Tucholi i Rady Miejskiej w Tucholi.

W imieniu Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego dzieci przywitał Wiceburmistrz Tomasz Stybaniewicz, który opowiedział o swojej pracy. Zdradził również, że bardzo lubi dania z makaronem i jazdę na rowerze.

Wiele emocji u naszych gości wzb...
Pasowanie przedszkolaków w "Borowiaczku"
Czytaj całość
22 września 2014r. w Przedszkolu Samorządowym „Borowiaczek” w Śliwicach odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaków. Mali przedszkolacy od dziś rozpoczną swą ścieżkę edukacyjną. Ten radosny i wyjątkowy dzień będzie także początkiem ich edukacji regionalnej, która stanowi niezwykle istotny element nauczania w śliwickim „Borowiaczku”. Milusińscy poznają regionalne tradycje i obyczaje, aby wejść w życie ze świadomością i dumą z miejsca, którym żyją.

Wójt Daniel Kożuch z okazji zakończeni...
Koło filmowe z Nowodworka
Czytaj całość
Koło filmowe „Filmomaci” działa w tucholskim Nowodworku od 2009 roku. Od samego początku opiekunem koła jest polonistka, Martyna Olejnik, od dwóch lat wpierana przez nauczyciela muzyki i plastyki, pana Tomasza Kotowskiego.

Ten rok szkolny zaczął się dla młodych filmowców wyjątkowo. W dniach 11-14 września 2014 roku przedstawicielki koła filmowego „Filmomaci”, Wanessa Łukaszewicz i Paulina Serowiecka, wraz z opiekunem panem Tomaszem Kotowskim przebywały w Bydgoszczy na warsztatach filmowych w ramach „Sztuki wyboru&rdquo...
„Otrzęsiny” klas pierwszych ZSLiA (FOTO)
Czytaj całość
11 września w Książnicy Tucholskiej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Wydarzenie to ma na celu wprowadzenie uczniów w klimat szkoły i zintegrowanie ich ze sobą. Na początku odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

W uroczystości brały udział wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma ciekawymi konkurencjami, m.in. piciem mleka czy wyścigiem na czas w workach na śmieci. Sprawdzono również umiejętności wokalne nowych uczni&oacut...
Kalendarz Roku Szkolnego 2014/2015
Czytaj całość
Kalendarz roku szkolnego to główny obiekt zainteresowania uczniów na początku września. Aby dobrze sobie zaplanować naukę, przedstawiamy kalendarz roku szkolnego 2014/2015.  WRZESIEŃ 2014

1 września  - rozpoczęcie roku szkolnego.

PAŹDZIERNIK 2014

14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

LISTOPAD 2014

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości.

GRUDZIEŃ 2014 / STYCZEŃ 2015

20 grudnia - 1...
Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego
Czytaj całość
25 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Awanse wręczał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Akt mianowania otrzymały:
- Pani Ewelina Gwizdała - SP w Legbądzie
- Pani Iwona Gatz - SP w Raciążu
- Pani Anna Pollok - Gimnazjum nr 1 w Tucholi
- Pani Paulina Lipińska - Gimnazjum nr 2 w Stobnie

Pedagodzy złożyli również uroczyste ślubowanie.

Nauczyciele, aby uzyskać nominację, w dni...
Wybierz stronę: |<  <<  <  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119    >  >>  >|