Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Drzwi otwarte w Zespole Szkół Leśnych
Czytaj całość
20 kwietnia 2013 r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi odbyły się „Drzwi otwarte”. Impreza, która tradycyjnie odbywa się wiosenną porą, przyciągnęła rzesze adeptów leśnictwa i ich rodziców.

Wspólne spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Aniela Czyżyk. Podczas niego kierownictwo technikum przedstawiło ofertę edukacyjną szkoły, podkreślając szczególną rolę harmonijnego połączenia kształcenia ogólnego i zawodowego oraz przedstawiając szeroki wachlarz możliwości rozwijania różnorakic...
Puchar Starosty dla ZSLiT w Tucholi
Czytaj całość
VIII edycja konkursu matematycznego "Taktyk-praktyk" odbyła się 22 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

18 uczniów zmagało się z obliczeniami procentowymi i działaniami na liczbach. Uczniowie mieli do rozwiązania sześć zadań, za które można było uzyskać w sumie 20 punktów.  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Do konkursu przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych: ZSLiT z Tucholi, ZSO z Tucholi, ZSL z Tucholi, CKZiU  z Więcbork...
Trzydniowy maraton gimnazjalistów. Ruszyły egzaminy
Czytaj całość
Dziś (23.04) o godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych 2013. Gimnazjaliści którzy przystąpili dziś do testów rozwiązywali zadania z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a po godzinnej przerwie zmagali się z językiem polskim.

Egzaminy odbędą się również jutro i w czwartek. W środę matematyka i przyroda, a w ostatnim dniu testów język obcy.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję ...
Burmistrz nagrodził najlepsze prace w konkursie obrony cywilnej
Czytaj całość
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tucholsk...
MEN czeka na wnioski. Rezerwa subwencji oświatowej do 30 kwietnia
Czytaj całość
Na klasę lekcyjną w podstawówce - 10 tys. zł, na salę gimnastyczną - 50 tys. zł. O takie kwoty z rezerwy subwencji oświatowej mogą ubiegać się samorządy. Po raz pierwszy do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie.

Do 30 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na wnioski JST o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do nauki oddanych do użytku w pierwszych trzech kwartałach 2013 r.

Chodzi o sale w obiektach nowo wybudowanych lub pozyskanych w wyn...
Licealiści z "Nowodworka" najlepiej udzielają pierwszej pomocy
Czytaj całość
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi odbyły się eliminacje powiatowe XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół z Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie szkoły będą reprezentowali nasz region na etapie okręgowym mistrzostw 11 maja w Bydgoszczy.

W mistrzostwach wystartowały pięcioosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tucholskiego. W trakcie mistrzostw drużyny udzielały pierwszej pomocy przedlekarskiej na specjalnie zaar...
MEN się odcina. Nauka 6-latka jest wynikiem suwerennego wyboru rodziców
Czytaj całość
Podejmowanie w okresie przejściowym decyzji o rozpoczęciu przez 6-latka nauki w szkole lub o pozostawieniu go w przedszkolu jest niezbywalnym prawem rodziców - uważa minister edukacji Krystyna Szumilas.

Jej zdaniem decyzja rodziców nie może być podstawą do ich oceniania.

Napisała tak w oświadczeniu zamieszczonym w środę na stronie internetowej MEN. Szefowa resortu edukacji odniosła się w ten sposób do opublikowanej tego samego dnia przez Instytut Badań Edukacyjnych analizy wyników "Badania jakościowego rodzic&oa...
Drzwi Otwarte w ZSL już w sobotę
Czytaj całość
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi w dniu 20 kwietnia 2013 roku.

W programie Drzwi Otwartych przewidziano: przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły oraz zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, zwiedzanie bazy dydaktycznej szkoły i internatu, spotkanie z dyrekcją i nauczycielami oraz uczniami, prezentację ekspozycji izby tradycji myśliwskich, muzeum sygnałów oraz sali wystaw, degustację rarytasów ze szkolnej stołówki oraz leśnego paśnika, mini warsztaty zawodowe i pokazy umiejętności leśnych, pokazy i prezenta...
Dzień Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym
Czytaj całość
W środę 17.04.2013 roku młodzież z całej Polski próbowała własnych sił na stanowiskach pracy. W Dniu Przedsiębiorczości objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego uczestniczyli także uczniowie ze szkół ZSLiA oraz ZSO w Tucholi.

11 dziewcząt poznawało pracę różnych wydziałów Starostwa Powiatowego w Tucholi. W  Wydziale Budownictwa poznały one formalności związane z uzyskaniem pozwoleń na budowę lub zgłoszeniem budów i robót budowlanych nie wymagających pozw...
Uczniowie ZSL "wystrzelali" złoto
Czytaj całość
W dniach 12-13.04.2013 r. w Starościnie odbyły się III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Udział w zawodach wzięło sześć szkół. Każda z nich wystawiła pięcioosobową reprezentację.
 
Drużyna ZSL w Tucholi, w składzie- Justyna Łukasiewicz, Hanna Grabowska, Oliwia Wiśniewska, Michał Lenart i Błażej Chabasiński kolejny raz potwierdziła swoje wysokie umiejętności strzeleckie. Zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej walka trwała do samego końca. Ostatni strzał zawodów w wyko...
Wybierz stronę: |<  <<  <  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121    >