Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
Najmłodsi studenci odebrali swoje pierwsze indeksy
Czytaj całość
Po trzyletniej przerwie Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi reaktywowała działalność Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Wczoraj (14.11) w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej odbyła się uroczystość inauguracyjna oraz pierwsze zajęcia dla dzieci z Powiatu Tucholskiego.

Celem Uniwersytetu Pierwszego Wieku jest zachęcenie dzieci do poznawania świata i nauki, udostępnienie najlepszych i najnowszych źródeł wiedzy dzieciom mającym wszechstronne zainteresowania i wykazującym szczególną ciekawość świata oraz dostarczenie dzieciom...
Oceniali trofea myśliwskie (FOTO)
Czytaj całość
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz Technikum Leśne w Tucholi we wtorek (12.11) w starej stołówce szkoły, zorganizowało ocenę trofeów łowieckich podczas których zaprezentowali się również sygnaliści oraz sokolnicy.

Myśliwy ma obowiązek przedstawić trofeum do oceny starannie spreparowane wraz z żuchwą i metryczką. Dwie komisje sprawdzały czy trofea zostały pozyskane w sposób prawidłowy. Dokonano również wyceny medalowej trofeów.

Była to również okazja ...
„Zapobiegać – przetrwać” w powiecie tucholskim z policjantami z Bydgoszczy
Czytaj całość
Spotkanie bydgoskich policjantów Wydziału Prewencji z dyrektorami szkół powiatu tucholskiego było doskonałą okazją, żeby przybliżyć założenia realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszcz program prewencyjny „Zapobiegać – przetrwać”.

Tematem narady, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół powiatu tucholskiego, była realizacja zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Monika Karska z bydgoskiej policji podsumowała fu...
Debata dotycząca bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Czytaj całość
W Tucholi odbyła się debata społeczna dotycząca problemu jakim  jest  używanie substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież.  Temat debaty zrodził się po analizie wyników badań dotyczących tego zagadnienia. Badania przeprowadzono we wszystkich  gimnazjach naszego powiatu.

Na debacie w Książnicy Tucholskiej spotkali się starosta tucholski, komendant policji, dyrektorzy szkół, pedagodzy,  przedstawiciele komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, straży pożarnej,  kuratorzy, młodzież szkolna oraz m...
Przyszli kucharze gotowali wspólnie z przedszkolakami
Czytaj całość
8.10.2013r. uczniowie ZSLiT kształcący się w zawodzie kucharza przeprowadzili dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Tuchol warsztaty kulinarne promujące zdrowe żywienie

Warsztaty „Smacznie, zdrowo, kolorowo” pokazały,  że śniadanie nie musi być nudne. Wstępem do nich były krótka pogawędka o zdrowych produktach, którą przeprowadziła pani Justyna Grzonkowska. Następnie dzieci pod opieką młodzieży  przystąpiły do tworzenia swojego zdrowego i wesołego śniadanka. Przedszkolaki były bardzo zadowolone, a młodzież...
Ponad 58% ankietowanych uczniów przyznało się do picia alkoholu!
Czytaj całość
Powiat Tucholski (przy współfinansowaniu gmin powiatu) przeprowadził badanie ankietowe dot. diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych we wszystkich gimnazjach powiatu. Badanie zostało przeprowadzone i opracowane przez Studio Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa. W badaniu wzięło udział 1216 uczniów szkół gimnazjalnych.

Z danych uzyskanych na podstawie 1216 ankiet wynika, że ponad 58% badanych uczniów przyznało się do spożycia alkoholu. Najwyższy odsetek badanych uczniów mających kontakt z alkoholem wystąpił w gminach Kęsowo (7...
LOKOMOTYW - wokól Tuwima
Czytaj całość
We wtorek 15 października 2013 r., odbył się cykl zajęć edukacyjno-literackich przeznaczony dla uczniów z tucholskich szkół podstawowych pt. „LOKOMOTYW wokół Tuwima”. Realizowane były one ramach współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy w ramach obchodów roku Juliana Tuwima.

Cały cykl rozpoczął występ muzyków z Filharmonii Pomorskiej, którzy zafundowali dzieciom muzyczny poranek z muzyką, tańcem i głośnym czytaniem tekstów Juliana Tuwima.

...
Burmistrz Tucholi nagrodził najlepszych nauczycieli
Czytaj całość
W poniedziałek (14 października) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski wręczył wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych „Nagrody Burmistrza”.


Nagrody otrzymali:
1. Ewa Szczukowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełpinie;
2. Ryszard Klunder – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Raciążu;
3. Dorota Korytowska – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 ...
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2013
Czytaj całość
11 października w Książnicy Tucholskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Spotkanie to było przede wszystkim okazją do wręczenia Nagród Starosty Tucholskiego, aktów mianowania nauczycielom, którzy w tym roku zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego, gratulacji z okazji zdobycia odznaczeń państwowych i resortowych, a także gratulacji uczniom z okazji zdobycia stypendiów jednorazowych oraz semestralnych Starosty Tucholskiego.

Podziękowania nauczycielom za serce, trud pracy pedagogicznej oraz ż...
Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia Burmistrza
Czytaj całość
We wtorek (8 października) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie zdolnych. Otrzymało je w sumie 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola.

Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września 2013 r. do 31 stycznia 2014 r. i wynoszą odpowiednio dla uczniów szkół podstawowych 96 zł miesięcznie, dla gimnazjalistów 160 zł miesięcznie.

List gratulacyjny i kwiaty wręczyli wyróżnionym uczniom Burmistr...
Wybierz stronę: |<  <<  <  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123    >  >|