Reporter-24.pl - wiadomości, Tuchola, powiat tucholski
XLIV sesja Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
19 września 2014r. - piątek - w sali 203 Urzędu Miejskiego, pl. Zamkowy 1 odbędzie się XLIV sesja Rady Miejskiej w Tucholi. Początek sesji o godz. 9:00. Materiały sesyjne dostępne są TUTAJ.


Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Wybór sekretarza  sesji.
4. Przyjęcie protokołu z XLIII sesji Rady Miejskiej.
5. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje z XLIII sesji.
6. Informacja o pracy Burmistrza Tucholi.
7. Składanie wniosków i interpelacji.
8....
...
O obwodnicy Tucholi na Facebook’u
Czytaj całość
Na popularnym portalu społecznościowym Facebook utworzony został niedawno specjalny profil poświęcony obwodnicy Tucholi.

Aby go znaleźć, należy w wyszukiwarce portalu wpisać: Obwodnica Tucholi lub kliknąć TUTAJ

Jak napisano, strona poświęcona jest koncepcji budowy obwodnicy miasta Tuchola. Służy ona do kontaktu pomiędzy biurem projektów Vegmar, a stronami zainteresowanymi projektem.

Zobacz również: Silvana Oczkowska gościem sesji Rady Miejskiej

(mat. Urząd Miasta w Tucholi) ...
Barbara Grontkowska - odpowiedź na wniosek
Czytaj całość
W materiałach do czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi znalazła się odpowiedź na wniosek radnej z Raciąża, Barbary Grontkowskiej, dotyczący skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola - Chojnice i drogi powiatowej Raciąż – Piastoszyn. Przypomnimy, że radna wnioskowała o utworzenie lewoskrętu przy tym niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Zobacz również: Barbara Grontkowska -€“ wniosek w sprawie przebudowy skrzyżowania

W odpowiedzi na wniosek, Rejon Dróg Wojewódzkich w Tucholi poinformował, że opracowywa...
Henryk Obuchowski - interpelacja w sprawie Czarnej Drogi
Czytaj całość
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (26 VI 2014), radny Henryk Obuchowski złożył interpelację w sprawie przebudowy ulic: Czarna Droga i Sępoleńska. Interpelacja podyktowana była troską o bezpieczeństwo użytkowników tych ulic.

Skonkretyzowane pytanie brzmiało: Jakie są szanse na przedłużenie chodnika na ul. Sępoleńskiej do wysokości Wysokiej Wsi oraz jakie są perspektywy i szanse na wybudowanie ronda przy ul. Sępoleńskiej i Czarna Droga, tuż za wiaduktem.

Interpelacja przekazana zostanie do właściciela tych ulic, cz...
Silvana Oczkowska gościem sesji Rady Miejskiej
Czytaj całość
Przewodnicząca Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Silvana Oczkowska była gościem sesji Rady Miejskiej w Tucholi, która odbyła się w miniony czwartek, 26 czerwca 2014 roku. Wizyta pani przewodniczącej była pokłosiem obrad tejże Komisji, które również odbyły się w Tucholi 9 czerwca tego roku.

Zobacz: W Tucholi obradowała komisja Sejmiku Województwa

Tym razem pani przewodnicząca przyjechała specjalnie po to, aby przedstawić radny...
W Tucholi obradowała komisja Sejmiku Województwa
Czytaj całość
Na stronie internetowej Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego ukazała się relacja z wyjazdowego posiedzenia  Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury. Mówiono oczywiście min. na temat budowy tucholskiej obwodnicy. Warto dodać, że to właśnie po posiedzeniu tej komisji, kierowanej przez radną Silvanę Oczkowską, w marcu ubieglego roku, nastąpiło niewątpliwe przyspieszenie i skonkretyzowanie działań Urzędu Marszałkowskiego w sprawie tej ważnej inwestycji.

Silvana Oczkowska była również gościem s...
Alkohol - wyłącznie dla pełnoletnich!
Czytaj całość
Gmina Tuchola włączyła się w ogólnopolską kampanię „Wakacje bez alkoholu”. Wakacje bez alkoholu, bezpieczne na drodze i nad wodą – to przewodnie tematy kampanii.

Z przeprowadzonej w gminie Tuchola w 2012 roku diagnozy wynika, że badani młodzi mieszkańcy najczęściej swój pierwszy kontakt z alkoholem mieli podczas wakacji. Wypicie alkoholu po raz pierwszy właśnie w czasie wakacji zadeklarowało 22,2 % gimnazjalistów oraz 33,3 % uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celem kampanii jest uświadomien...
Barbara Grontkowska -€“ wniosek w sprawie przebudowy skrzyżowania
Czytaj całość
Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (30 maja 2014 roku), mieszkająca w Raciążu, radna Barbara Grontkowska, złożyła wniosek w sprawie utworzenie tzw. lewoskrętu przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Tuchola -  Chojnice i drogi powiatowej Raciąż -€“ Piastoszyn. Miałoby to poprawić bezpieczeństwo tych, którzy zamierzają skręcić do Piastoszyna lub Raciąża.

Zdaniem radnej, w miejscu tym dochodzi do różnych niebezpiecznych zdarzeń, ponieważ jest to prosty odcinek drogi, samochody poruszają się z dużą predkością, a ki...
Dyżury radnych Rady Miejskiej w Tucholi
Czytaj całość
Dyżury radnych Porozumienia Samorządowego Rady Miejskiej w Tucholi.

     Poniedziałek, 9 czerwca 2014 rok

- Renata Madej i Jan Świerczyński -€“ godz. 15.30 -€“ 17.00, Urząd Miejski w Tucholi, pokój nr 112
- Krzysztof Baran - godz. 17.00 - 18.00, Dom Strażaka w Kiełpinie

Wtorek, 10 czerwca 2014 rok

- Dariusz Karnowski i Henryk Obuchowski -€“ godz. 15.30 -€“ 17.00, Urząd Miejski w Tucholi, pokój nr 112
- Romuald Gierszewski -...
Wybierz stronę: |<  <<  <  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46    >