Oparty na faktach thriller z Jeanem Dujardinem LISTOPAD od 10 lutego na VOD (zwiastun) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Oparty na faktach thriller z Jeanem Dujardinem LISTOPAD od 10 lutego na VOD (zwiastun)

Materiały promocyjne Kino Świat
 

„Listopad” ma walory nie tylko trzymającego w napięciu sensacyjnego widowiska, lecz także współczesnego moralitetu stawiającego pytania o lojalność w sytuacjach kryzysowych.

Janusz Wróblewski, Polityka

 

„Listopad” niezwykle szczegółowo i emocjonująco odtwarza kluczowe godziny po zmasowanym ataku na ulicach Paryża.

Iza Łęcka, PPE.pl

 

Trzymający w napięciu, spektakularny i efektownie zainscenizowany

Nathalie Chifflet, Le Dauphiné Libéré

 

Wciągający thriller

Michaël Melinard, L'Humanité
 

 

Nagrodzony Oscarem Jean Dujardin w opartym na faktach thrillerze o poszukiwaniu terrorystów

odpowiedzialnych za zamachy w Paryżu w 2015 roku

 

„Listopad” – najnowszy film twórcy „Północnego bastionu” i „Marsylskiego łącznika” od piątku na VOD

Listopad © dystr. Kino Świat 2023

 

Oficjalny zwiastun:

https://youtu.be/kg-ytVMlNyM

 

Nagrodzony Oscarem gwiazdor francuskiego kina Jean Dujardin („Oficer i szpieg”, „Artysta”) w opartym na faktach i trzymającym widza na krawędzi fotela thrillerze o poszukiwaniu sprawców ataków terrorystycznych w Paryżu w 2015 roku. Wstrząsające wydarzenia, które stanowią punkt wyjścia filmu, zapisały się na kartach historii jako najkrwawsze ataki we Francji od czasów II wojny światowej. Film z niezwykłą precyzją odsłania pełne napięcia kulisy pracy oddziału antyterrorystycznego tropiącego podejrzanych o dokonanie bezprecedensowych zamachów. „Listopad” okazał się wielkim hitem we Francji, gdzie w otwierający weekend obejrzało go w kinach prawie pół miliona widzów.

 

Za kamerą stanął specjalista od mocnego kina i intensywnych emocji - Cédric Jimenez, reżyser „Północnego bastionu” i „Marsylskiego łącznika”. Oprócz Jeana Dujardina na ekranie zobaczymy również: Anaïs Demoustier („Nowa dziewczyna”, „Sponsoring”), Sandrine Kimberlain („Mikołajek”, „Kobieta z 6. piętra”) i Jérémie’ego Reniera („Podwójny kochanek”, „Saint Laurent”). Światowa premiera „Listopada” odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

 

W listopadzie 2015 roku w Paryżu dochodzi do serii krwawych zamachów terrorystycznych. Oddział antyterrorystyczny pod dowództwem Heloise (Sandrine Kiberlain) i Freda (laureat Oscara - Jean Dujardin) staje w obliczu niezwykle trudnego zadania: musi odnaleźć sprawców ataków zanim uderzą ponownie, prowadząc w tym celu na terenie Europy i poza jej granicami jedno z największych polowań na terrorystów w dziejach ludzkości.

 

Od 10 lutego film będzie można obejrzeć na platformach: Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Inea, Toya.