Recenzja książki: „Zapach miasta po burzy"€“ - Olgierd Świerzewski - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: „Zapach miasta po burzy"€“ - Olgierd Świerzewski

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl. Recenzje ukazują się w piątki i są powtarzane we wtorki.

Poprzednie recenzje:
"W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica", "Ziarno prawdy" "Poza czasem" , "Droga do zapomnienia", „Włosi. Życie to teatr”, „Wiatr”, „Przywróceni”

Brawurowy debiut

Dwadzieścia lat najnowszej historii Rosji, począwszy od pierwszych niewyraźnych sygnałów, że wewnątrz imperium coś się zmienia, aż do dekady po jego upadku, służące jako tło dla opowieści o życiu w cieniu rywalizacji. Oto prozatorski debiut Olgierda Świerzewskiego, w którym najbardziej zadziwia to… że jest debiutem.

Oleg i Anatolij wywodzą się z kompletnie różnych środowisk. W domu Olega pieriestrojka i uwalnianie dysydentów zostają przyjęte z poczuciem ulgi, u Anatolija każda zmiana w Komitecie Centralnym wiąże się z nerwowym wyczekiwaniem i niepewnością co do dalszej kariery. Kiedy te dwa kompletnie różne światy spotkają się naprzeciw siebie przy szachownicy, żadnemu z bohaterów nie przejdzie nawet przez myśl, jak wiele jeszcze je połączy. Jak szybko w niezakłócaną niczym pasję do gry wmieszają się wielka miłość i bezwzględna polityka.

„Zapach miasta po burzy” imponuje epickim rozmachem. Jest powieścią kompletną, w której zarysowują się sugestywne postacie i (więcej)