Recenzja książki: "Ziarno prawdy" - Zygmunt Miłoszewski - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: "Ziarno prawdy" - Zygmunt Miłoszewski

Dzisiaj proponujemy Państwu recenzję znanego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego,  „Ziarno Prawdy”. Akcja tej powieści toczy się w Sandomierzu.  Dodać należy, że rozpoczęły się zdjęcia do filmu o tym samym tytule. Reżyserem tego thrillera będzie Borys Lankosz, a w roli głównego bohatera – prokuratora Szackiego, wcieli się Robert Więckiewicz.

Na naszej stronie tradycyjnie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję przeczytanej książki, to zapraszamy do współpracy.

Poprzednie recenzje: "W domu innego", „Wilk z Wall Street”, "Na pokuszenie", "Zabójca" , "Zła Kobieta", "Szczęśliwa ulica"

Teodor Szacki na tropie

(….) Prokurator Teodor Szacki - główny bohater, tuż po rozwodzie przeprowadza się z Warszawy do Sandomierza, aby poukładać sobie życie i odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Nie jest mu łatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie panują zupełnie inne zasady niż w stolicy. Tutaj nikt nie jest anonimowym obywatelem, wszyscy wiedza o sobie wszystko, a ponad to miasto przesiąknięte jest przesądami, zabobonami i powiązaniami historycznymi.

Szacki natychmiast wpada w wir pracy. Zostaje rzucony na głębokie wody… Zamordowano Elżbietę Budnik. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że morderstwo zostało popełnione narzędziem do rytualnego uboju zwierząt, co komplikuje sprawę i wprowadza klimaty antysemickie. Powiązania polsko - żydowskie po latach skrzętnego milczenia znów wychodzą na światło dzienne, a prokurator Szacki musi znaleźć złoty środek na rozwiązanie zagadki kryminalnej i na uciszenie plotek.

Kolejne fakty i coraz to nowe wydarzenia zaskakują czytelnika, nie pozostawiając  (Więcej...)